PKO BP Ekstraklasa: Alexander Gorgon wrócił do gry po 15 miesiącach

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Alexander Gorgon wrócił do gry po 15 miesiącach
fot. PAP
Alexander Gorgon

Austriacki pomocnik Alexander Gorgon wrócił do gry po kontuzji, która wykluczyła go na 15 miesięcy. W miniony weekend zagrał w rezerwach Pogoni Szczecin, ale trenuje z pierwszym zespołem.

Wychowanek Austrii Wiedeń do Pogoni trafił jesienią 2020 roku. W pierwszym sezonie zagrał w 24 meczach ekstraklasy i zdobył pięć bramek. Kontuzji doznał na początku kolejnych rozgrywek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Koniec z proszeniem piłkarzy o koszulki? Raków Częstochowa wydał komunikat

 

- Tak naprawdę stało się mi coś w meczu eliminacji Pucharu Konferencji Europy w Osijeku, ale wydawało się, że uraz jest niegroźny – mówi 34-letni piłkarz.

 

Kilka dni później, 1 sierpnia 2021 r., Gorgon jeszcze zagrał 20 minut w meczu ligowym z Wartą Poznań i od tego czasu przez następne 15 miesięcy nie pojawił się na boisku. Okazało się, że naderwał więzadła poboczne w prawym kolanie. Do tego doszły komplikacje z kontuzją sprzed lat i blizną w tym samym kolanie.

 

Początkowo próbowano go leczyć bez zabiegu. Gdy okazało się to nieskuteczne, w grudniu 2021 i styczniu 2022 przeszedł w Niemczech aż dwa zabiegi.

 

- W pierwszym lekarz założył mi szew wokół nerwu i praktycznie sparaliżował. Byłem kaleką. Zastanawiałem się, co dalej. Czy będę mógł choćby normalnie żyć? Czy uda mi się nadążyć za moimi dziećmi? – wspomina Austriak polskiego pochodzenia.

 

Po zdjęciu szwu zaczął wracać do zdrowia, a z czasem do treningów. Mimo straconego sezonu, rocznej przerwy i nieokreślonego terminu możliwego powrotu na boisko, Pogoń zgłosiła Austriaka przed kolejnymi rozgrywkami do gry w ekstraklasie.

 

- Nie jesteśmy klubem, który w takich przypadkach rozstaje się z zawodnikiem. Wręcz przeciwnie, Alex ma nasze wsparcie – powiedział przed sezonem ligowym Dariusz Adamczuk, dyrektor sportowy Pogoni.

 

- I rzeczywiście to wsparcie czułem. Cały czas moim stanem interesowali się prezes Jarosław Mroczek, dyrektor Adamczuk czy trenerzy, najpierw Kosta Runjaic, a teraz Jens Gustafsson. Jestem wdzięczny Pogoni, myślę, że w niejednym klubie w takim przypadku postawiliby na mnie krzyżyk – uważa Gorgon.

 

Od miesiąca 34-letni piłkarz wrócił do treningów z pierwszym zespołem Pogoni. Najpierw przez trzy tygodnie ćwiczył indywidualnie, a od dwóch tygodni na normalnych zasadach z drużyną. W miniony weekend po 15-miesięcznej przerwie wrócił na boisko. Zagrał pół meczu w trzecioligowym zespole rezerw przeciwko Świtowi Skolwin.

 

- Byłem przeszczęśliwy. Moja dusza odżyła. Z tygodnie na tydzień treningi sprawiały mi większą przyjemność, ale gra w meczu to dopiero była frajda – cieszy się zawodnik.

 

Nie wiadomo kiedy Austriak wróci do składu pierwszej drużyny. Wiadomo, że zimą pojedzie z drużyną na obóz. Po nim chciałby wrócić na boiska ekstraklasy. Jego kontrakt kończy się w czerwcu przyszłego roku.

 

- Mam nadzieję, że wrócę do dawnej formy. Chciałbym w Szczecinie grać jeszcze w kolejnych sezonach. Tak długo, jak Bóg da – zakończył Gorgon.

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie