Eredivisie: Porażka Ajaksu Amsterdam w meczu na szczycie. Znamy nowego lidera

Ajax Amsterdam przegrał pierwszy ligowy mecz u siebie w sezonie 2022/2023. W meczu 13. kolejki musiał uznać wyższość PSV Eindhoven.

W pierwszej połowie kibice doczekali się jednego gola. W 23. minucie Cody Gakpo dośrodkował w pole karne, gdzie był Luuk de Jong. Ten uprzedził obrońcę, dostawił nogę i goście prowadzili 1:0. Niewiele brakowało, by przed przerwą wyrównał Mohammed Kudus. Trafił jednak w słupek.

Na początku drugiej części spotkania, po zamieszaniu w polu karnym, drugiego dola dla gości strzelił Erick Gutierrez. W 66. minucie mogło być 0:3. Szansę miał Anwar El-Ghazi, który uderzył z rzutu wolnego i trafił w poprzeczkę.

W 83. minucie po dośrodkowaniu Stevena Berghuisa w pole karne swojego pierwszego gola w Eredivisie strzelił rezerwowy Lorenzo Lucca. Jak się okazało, było to trafienie honorowe.

Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven 1:2 (0:1)

Bramki: Lorenzo Lucca 83 - Luuk de Jong 23, Erick Gutierrez 50