Skoki dzisiaj. Puchar Świata w Wiśle. Relacja i wyniki na żywo

Dawid Kubacki

Dawid Kubacki powalczy w niedzielę o drugie z rzędu zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. 32-latek wygrał inauguracyjne zawody w Wiśle i pierwszy raz w karierze wystartuje w żółtym plastronie lidera generalnej klasyfikacji. Relacja i wyniki na żywo na Polsatsport.pl.

W sobotę Kubacki został pierwszym Polakiem, który rozpoczął sezon od zwycięstwa. Wyprzedził Norwega Halvora Egnera Graneruda i Austriaka Stefana Krafta.

"Ciężko na to pracowałem. Całe lato sobie i innym udowadniałem, że to, co robię działa i skaczę na dobrym poziomie. Wiadomo jednak, że w sporcie niczego nie można być pewnym. Cieszę się, iż mimo towarzyszących emocji potrafiłem zrobić na skoczni to, co do mnie należało" - powiedział po zakończeniu sobotnich zawodów.

W tym roku Kubacki czwarty raz w karierze wygrał Letnią Grand Prix. W Wiśle udowodnił, że utrzymał dobrą dyspozycję z poprzednich miesięcy.

Do walki o podium w niedzielę mogą się włączyć Piotr Żyła i Kamil Stoch, którzy w sobotę znaleźli się w czołowej "10". Pierwszy z nich był piąty, a trzykrotny mistrz olimpijski ukończył zmagania na 10. pozycji. Z biało-czerwonych punktowali jeszcze Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Stefan Hula.

Niedzielny konkurs rozpocznie się o godz. 16. Zostanie on poprzedzony kwalifikacjami zaplanowanymi na godz. 14.30. Wystartuje w nich 70 zawodników, w tym 13 Polaków.

Relacja i wyniki na żywo od godz. 16:00 na Polsatsport.pl.

KN, PAP
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo. Dobranoc!

Piotr Żyła zajął 9. miejsce, a Paweł Wąsek - 23.

Dawid Kubacki skoczył na odległość 133,5 metra i został zwycięzcą konkursu w Wiśle!

Przed nami dziesięciu najlepszych zawodników. Na razie liderem jest Piotr Żyła.

Piotr Żyła poprawił się względem pierwszej serii i tym razem skoczył na odległość 130,5 metra. Polak obejmuje prowadzenie i ma szansę awansować do czołowej dziesiątki.

Paweł Wąsek skoczył 123,5 metra. Polak jest po tym skoku drugi.

Constantin Schmid rozpoczął serię finałową. Niemiec skoczył na odległość 121 metrów.

Niewiele do awansu zabrakło Kacprowi Juraszkowi, który zajął 31. miejsce. Na dalszych pozycjach uplasowali się: Jan Habdas (34.), Jakub Wolny (40.), Aleksander Zniszczoł (45.) i Maciej Kot (50.).

Trzech Polaków wystąpi w serii finałowej. Obok liderującego Dawida Kubackiego będą to Piotr Żyła (13.) i Paweł Wąsek (23.).

Dawid Kubacki liderem po pierwszej serii! Polak oddał skok na odległość 131 metrów, a sędziowie ocenili jego próbę na 18 i 18,5 punktu.

Piotr Żyła skoczył na 125,5 metra. Polak zameldował się w drugiej rundzie.

Paweł Wąsek jest już pewny awansu do drugiej serii po skoku na 125 metrów.

Za nami skoki trzydziestu zawodników, przed nami - jeszcze dwadziestu. Czekamy na próby trzech Polaków.

Stefan Hula skoczył na odległość 118,5 metra. Na razie Polak bez awansu do serii finałowej.

Jako pierwszy powyżej 130 metrów osiągnął Jan Hoerl. Austriak doleciał dokładnie na 131. metr.

Za nami także próba Jakuba Wolnego. 27-latek skoczył na odległość 116,5 metra.

Rywalizację otworzyło czterech Polaków. Jako pierwszy skakał Maciej Kot, który osiągnął odległość 113 metrów. Później startowali także Kacper Juroszek (121 metrów), Aleksander Zniszczoł (118,5 metra) i Jan Habdas (118,5 metra).

Witamy w relacji na żywo z niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle. Na liście startowej znalazło się dziewięciu Polaków. Najlepszy w kwalifikacjach był Dawid Kubacki, który skoczył na odległość 134,5 metra. Zdyskwalifikowany został natomiast Kamil Stoch. Sędziowie uznali, że miał on nieregulaminowy kombinezon