Czerwona kartka Roberta Lewandowskiego. Barcelona wygrała wyjazdowy mecz (WIDEO)

Czerwona kartka Roberta Lewandowskiego.

CA Osasuna i FC Barcelona zmierzyły się we wtorkowym meczu hiszpańskiej ekstraklasy. Goście od 31. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu z powodu czerwonej kartki Roberta Lewandowskiego. Mimo to spotkanie zakończyło się wygraną Barcelony 2:1.

Mecz rozpoczął się w wymarzony sposób dla gospodarzy, którzy już w 8. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Davida Garcii. Sytuacja "Blaugrany" pogorszyła się w 31. minucie, kiedy z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Lewandowski.

Po raz pierwszy kapitan polskiej kadry został ukarany żółtą kartką w 11. minucie, a 20 minut później zobaczył drugie upomnienie za nieprzepisowe potraktowanie rywala łokciem, tym samym kończąc udział w meczu.

Kilka chwil po przerwie goście doprowadzili do wyrównania. W 48. minucie gola strzelił Pedri. Jak się okazało trafienie młodego Hiszpana nie było ostatnim w tym meczu. Mimo gry w osłabieniu "Duma Katalonii" zgarnęła trzy punkty, a bramkę na wagę wygranej zdobył Raphinha.

Barcelona wykorzystała więc potknięcie Realu Madryt, który dzień wcześniej niespodziewanie przegrał 2:3 z Rayo Vallecano. Piłkarze Xaviego są liderami La Liga i mają pięć punktów przewagi nad "Królewskimi", ale rozegrali o jeden mecz więcej.

CA Osasuna - FC Barcelona 1:2 (1:0)
Bramki: D. Garcia 8 - Pedri 48, Raphinha 85

Czerwona kartka: Lewandowski 31 (za dwie żółte)