Liga Mistrzów: Łatwe zwycięstwo Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała na wyjeździe z Decospan VT Menen 3:0.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała na wyjeździe z Decospan VT Menen 3:0 (25:17, 25:22, 25:21) w meczu 2. kolejki fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów. Najlepszy polski zespół poprzedniego sezonu odniósł tym samym drugie zwycięstwo w europejskich rozgrywkach i wraz z Trentino Volley ma sześć punktów w grupie D.

Siatkarze broniącej tytułu ZAKSY od początku pierwszego seta dominowali. Po ataku Aleksandra Śliwki mistrzowie Polski prowadzili już 10:5. W kolejnych minutach obraz gry się nie zmienił. Kędzierzynianie dobrze grali w bloku, dzięki czemu powiększyli przewagę do ośmiu punktów. Do końca jej nie stracili, wygrywając premierową odsłonę do 17.

Po zmianie stron Łukasz Kaczmarek popisał się asem serwisowym, po którym ekipa prowadzona przez Tuomasa Sammelvuo wyszła na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Belgijski zespół szybko jednak doprowadził do wyrównania (7:7), żeby chwilę później odskoczyć na trzy punkty po błędach kędzierzynian (9:12). Ten stan rzeczy jednak nie trwał długo. Po bloku na Lou Kindtem, siatkarze ZAKSY wyrównali stan rywalizacji (14:14). Od tego czasu na parkiecie dominowali goście. Po asie serwisowym Śliwki zrobiło się 21:18 dla obrońców tytułu, a kropkę nad "i" postawił Kaczmarek (25:22).

W trzeciej partii oba zespoły grały punkt za punkt (10:10). Dopiero po skutecznym ataku Śliwki - ZAKSA wypracowała sobie minimalną przewagę (13:11). Chwilę później polski przyjmujący został zablokowany i zawodnicy Decospan VT Menen wyrównali (13:13). To nie zniechęciło jednak obrońców tytułu, którzy po bloku Marcina Janusza wyszli na czteropunktowe prowadzenie (20:16). Nie stracili go już do końca, ostatecznie triumfując nad mistrzami Belgii 25:21 i w całym spotkaniu 3:0.

Decospan VT Menen - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (17:25, 22:25, 21:25)