Hokejowy Puchar Kontynentalny: Unia Oświęcim gorsza od drużyny z Włoch

Na zdjęciu hokeista Unii Oświęcim Maciej Miarka (fotografia z meczu z GKS Katowice)

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim przegrali z włoskim zespołem Asiago Hockey 3:4 (1:1, 0:2, 2:1) w swoim drugim meczu rozgrywanego w Nitrze półfinałowego turnieju Pucharu Kontynentalnego.

W pierwszym spotkaniu - w piątek - oświęcimianie pokonali zespół z Ukrainy HK Krzemieńczuk 4:2. W kolei ich sobotni rywale przegrali z HK Nitra 2:5.

Sobotnie spotkanie dobrze rozpoczęło się dla wicemistrzów Polski. W 12. min. wykorzystali fakt, że jeden z hokeistów Asiago siedział na ławce kar i objęli prowadzenie. Jednak jeszcze przed końcem pierwszej tercji rywale wyrównali. Na początku trzeciej tercji Asiago prowadził 4:1, ale oświęcimianie ambitnie do ostatnich sekund walczyli, aby doprowadzić do dogrywki. Gol na 3:4 padł kilkanaście sekund przed końcem spotkania. Na zdobycie bramki na 4:4 Unii zabrakło już czasu.

O 18.00 ma się rozpocząć drugie sobotnie spotkanie HK Nitra - HK Krzemieńczuk.

Turniej potrwa do niedzieli. W tym dniu najpierw odbędzie się mecz drużyny z Ukrainy z ekipą z Włoch, a następnie Unii z gospodarzem turnieju.