PlusLiga: Siatkarze Cuprum wygrali w Radomiu

Siatkarze Cuprum Lubin wygrali cztery mecze w obecnym sezonie.

Cerrad Enea Czarni Radom przegrali z Cuprum Lubin 0:3 w meczu 10. kolejki PlusLigi. Siatkarze z Radomia przegrali szóste spotkanie z rzędu.

Wyrównana walka w pierwszej partii trwała do stanu 9:9. Później goście popisali się rzadko spotykaną na tym poziomie serią dziewięciu wygranych akcji (9:18), obnażając problemy radomian w przyjęciu. Ten fragment rozstrzygnął losy seta. Gdy Ilia Kowalow popisał się asem serwisowym, różnica wynosiła już dziesięć oczek (12:22). Czarni w końcówce ugrali kilka punktów, ale blok lubinian zakończył tego seta (17:25).

W drugiej odsłonie siatkarze Cuprum znów uzyskali przewagę (7:11). Tym razem gospodarze odrobili straty (13:13), przez pewien czas toczyła się wyrównana walka, jednak końcówka przebiegała pod dyktando gości. Wygrali trzy akcje od stanu 19:21 do 19:24, a brakujący punkt dołożył skutecznym atakiem Kowalow (20:25).

Set numer trzy to dobre otwarcie Cuprum (3:7). Radomianie błyskawicznie odrobili straty (7:7), a w środkowej części seta uzyskali przewagę. Po asie serwisowym Bartłomieja Lemańskiego prowadzili 13:10, a później 18:14. Gdy wydawało się, że gospodarze są na dobrej drodze do przedłużenia meczu, w polu serwisowym pojawił się Kajetan Kubicki i lubinianie wygrali serię akcji (18:20). Nie oddali przewagi do końca – punktowy blok dał im piłkę meczową (20:24), a w ostatniej akcji Remigiusz Kapica obił blok rywali (21:25).

Skrót meczu Czarni - Cuprum:

Najwięcej punktów: Piotr Łukasik (14) – Czarni; Aleksander Berger (15), Ilia Kowalow (14), Paweł Pietraszko (11) – Cuprum. Przewaga gości zaczynała się od pola serwisowego (asy 2–8). MVP: Aleksander Berger (14/20 = 70% skuteczności w ataku + 1 as).

Cerrad Enea Czarni Radom – Cuprum Lubin 0:3 (17:25, 20:25, 21:25)

Czarni: Timo Tammemaa, Paweł Woicki, Bartosz Firszt, Bartłomiej Lemański, Damian Schulz, Piotr Łukasik – Mateusz Masłowski (libero) oraz Daniel Gąsior, Paweł Rusin, Wiktor Nowak, Mauricio Borges, Maciej Nowowsiak (libero). Trener: Jacek Nawrocki.
Cuprum: Grzegorz Pająk, Aleksander Berger, Paweł Pietraszko, Remigiusz Kapica, Ilia Kowalow, Moustapha M'Baye – Kamil Szymura (libero) oraz Florian Krage, Dominik Czerny, Kajetan Kubicki. Trener: Paweł Rusek.

Wyniki meczów 10. kolejki PlusLigi:

2022-11-18: LUK Lublin – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (19:25, 22:25, 16:25)
2022-11-18: PSG Stal Nysa – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:18, 25:21)
2022-11-19: Aluron CMC Warta Zawiercie – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:23, 28:26)

2022-11-19: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:22, 26:24, 25:21)
2022-11-19: GKS Katowice – PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 21:25, 23:25)
2022-11-20: Indykpol AZS Olsztyn – Projekt Warszawa 0:3 (24:26, 19:25, 20:25)
2022-11-20: Cerrad Enea Czarni Radom – Cuprum Lubin 0:3 (17:25, 20:25, 21:25)
2022-11-20: Jastrzębski Węgiel – Barkom Każany Lwów (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).