Tauron Liga: Trwa zwycięska seria Developresu Bella Dolina Rzeszów

Trwa znakomita seria siatkarek Developresu Bella Dolina Rzeszów

Trwa znakomita passa siatkarek Developresu Bella Dolina Rzeszów. Zawodniczki z Podkarpacia wygrały w tym sezonie - wliczając starcie o Superpuchar Polski i mecz krajowego pucharu - już szóste spotkanie z rzędu. We wtorkowe popołudnie pokonały na wyjeździe BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:11, 25:20) w 4. kolejce Tauron Ligi.

W pierwszym secie dość długo zanosiło się na niespodziankę. Gospodynie, napędzane dobrymi akcjami Martyny Borowczak i Weroniki Sobiczewskiej, prowadziły już 16:11, by następnie... pozwolić rywalkom na zdobycie aż ośmiu punktów z rzędu. Rzeszowianki złapały właściwy rytm i w pełni kontrolowały przebieg końcówki seta, wygrywając go ostatecznie 25:20.

Drugi set od początku przebiegał już pod dyktando Developresu Bella Dolina Rzeszów. Zdobywczynie Superpucharu Polski szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie i choć siatkarki BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała złapały kontakt na 2:3, kolejne minuty należały już do faworytek, które ponownie zdobywały punkty seriami, kończąc tę partię wysokim zwycięstwem 25:11.

W trzecim gospodynie prowadziły 14:12, ale znów pozwoliły rywalkom na punktowe serie. Rzeszowianki doprowadziły do stanu 18:14 na swoją korzyść i od tej pory ani przez chwilę nie pozwoliły bielszczankom na pomyślenie o odwróceniu losów spotkania, wygrywając pewnie do 20 i cały mecz 3:0.

Najwięcej punktów dla Developresu - 22 - zdobyła Gabriela Orvosova, która została również MVP spotkania.

Po czterech kolejkach Tauron Ligi siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów mają na koncie komplet zwycięstw stosunkiem 3:0 i w tabeli plasują się tylko za ŁKS-em Commercecon Łódź, który również legitymuje się takim bilansem.

BKS Bostik Bielsko-Biała - Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3 (20:25, 11:25, 20:25)

BKS Bostik Bielsko-Biała: Julia Nowicka, Paulina Damaske, Magdalena Janiuk, Weronika Sobiczewska, Martyna Borowczak, Paulina Jankowska - Julia Mazur (libero) - Agata Nowak (libero), Karina Chmielewska, Nikola Abramajtys, Majka Szczepańska-Pogoda

Developres Bella Dolina Rzeszów: Ann Kalandadze, Magdalena Jurczyk, Gabriela Orvosova, Jelena Bragojevic, Weronika Centka, Katarzyna Wenerska - Aleksandra Szczygłowska (libero) - Weronika Szlagowska