MŚ 2022: Anglia - Stany Zjednoczone. Bez bramek w hicie grupy B

Mecz Anglia - Stany Zjednoczone

Bez rozstrzygnięcia w hicie grupy B. Anglia zremisowała 0:0 ze Stanami Zjednoczonymi i choć zachowała pozycję lidera tabeli, nie zapewniła sobie jeszcze awansu do fazy pucharowej.

Anglicy pokazali ofensywną moc w pierwszej kolejce, pokonując Iran aż 6:2. Amerykanie zanotowali z kolei remis 1:1 z Walią i w piątek potrzebowali kolejnych punktów. Spotkanie z wicemistrzami Europy zaczęli więc bez bojaźni. W pierwszej połowie najlepsze okazje mieli Weston McKennie w 27. i Christian Pulisic w 33. minucie.

Po zmianie stron mecz nadal był wyrównany. Obie drużyny stworzyły sobie kilka szans, ale żadnej z nich nie potrafiły zamienić na gola. To piąty bezbramkowy remis podczas tegorocznego mundialu.

Po dwóch kolejkach Anglia jest liderem grupy B, mając na koncie cztery punkty. Drugi jest Iran (dwa punkty), trzecie Stany Zjednoczone (dwa punkty), a stawkę zamyka Walia (jeden punkt). Awans pozostaje kwestią otwartą w przypadku każdej z drużyn.

Anglia - Stany Zjednoczone 0:0