Serie A1: 10-0! Perugia nadal niepokonana

Wilfredo Leon zdobył najwięcej punktów dla Perugii.

Siatkarze Sir Safety Susa Perugia pokonali na wyjeździe Top Volley Cisterna 3:1 (25:15, 18:25, 25:20, 25:22) w meczu 9. kolejki ligi włoskiej. Ekipa Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka pozostaje jedyną niepokonaną drużyną rozgrywek.

W pierwszym składzie na to spotkanie zabrakło Semeniuka. Pojawili się w nim za to Leon i Oleh Plotnitskyi. Podopieczni Andrei Anastasiego bardzo szybko uzyskali przewagę, którą systematycznie powiększali. Zdominowali swoich rywali właściwie w każdym elemencie i pewnie wygrali 25:15.

Łatwe zwycięstwo nieco uśpiło czujność siatkarzy z Perugii. Przy stanie 5:5 serię trzech punktów zanotowali gospodarze i od tamtej pory przez dłuższą część seta utrzymywali gości na dystans. Z biegiem seta powiększali przewagę i ostatecznie doprowadzili do wyrównania.

W secie trzecim gra Perugii wróciła do normy. Partia była jednak najbardziej wyrównana, mimo że zakończyła się wynikiem 25:20. W czwartej odsłonie wydawało się, że wszystko zmierza w kierunku tie-breaka. Ekipa Cisterny prowadziła już 13:7, a potem 20:18, ale dała się dogonić w samej końcówce. Ostatecznie to Perugia wygrała 25:22 i cały mecz 3:1.

Znakomity występ zanotował Leon, który dopisał do konta swojego zespołu aż 23 punkty. O dwa mniej zanotował Kamil Rychlicki.

Top Volley Cisterna - Sir Safety Susa Perugia 1:3 (15:25, 25:18, 20:25, 22:25)