MŚ 2022: Protestujący wbiegł na boisko z tęczową flagą i w koszulce z przesłaniem

Piłka nożna
MŚ 2022: Protestujący wbiegł na boisko z tęczową flagą i w koszulce z przesłaniem
fot. PAP
Podczas meczu Portugalii z Urugwajem (2:0) w mistrzostwach świata w Katarze na boisko wbiegł mężczyznę z tęczową flagą.

Podczas poniedziałkowego meczu Portugalii z Urugwajem (2:0) w piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze na boisko wbiegł mężczyznę z tęczową flagą. Miał na sobie także koszulkę ze znakiem Supermana oraz napisem "Ratujmy Ukrainę" z przodu i "Szacunek dla irańskich kobiet" z tyłu.

Ochrona złapała uciekającego mężczyznę, który upuścił tęczową flagę na boisko zanim został z niego sprowadzony. Sędzia podniósł flagę i zostawił ją przy bocznej linii. Po chwili jeden z pracowników stadionu usunął flagę z murawy. Protestujący został wyprowadzony przez tunel. Nie wiadomo, czy postawiono mu jakieś zarzuty lub czy został zatrzymany przez policję.

 

ZOBACZ TAKŻE: Karim Benzema jednak zagra na mundialu? To tłumaczy decyzję selekcjonera

 

Do zdarzenia doszło w drugiej połowie meczu Portugalii z Urugwajem na stadionie w Lusajl.

 

Turniejowi od początku towarzyszą kontrowersje dotyczące traktowania społeczności LGBTQ+ przez gospodarzy, a także antyrządowych demonstracji w Iranie. Na początku rozgrywek siedem europejskich reprezentacji musiało zrezygnować z tęczowych opasek kampanii "One Love", które mieli nosić kapitanowie, kibicom zabrania się także wnoszenia jakichkolwiek tęczowych elementów na stadiony. Irańscy piłkarze natomiast nie zaśpiewali hymnu narodowego przed pierwszym spotkaniem z Anglią w wyrazie solidarności z rodakami protestującymi w ojczyźnie przeciwko politycznemu reżimowi.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: PSG - Barcelona. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie