MŚ 2022: Portugalia - Urugwaj. Wygrana Cristiano Ronaldo i spółki

Portugalia gra dalej w MŚ 2022.

Portugalia pokonała Urugwaj 2:0 w poniedziałkowym hicie piłkarskich mistrzostw świata 2022. Bohaterem spotkania okazał się Bruno Fernandes, autor dwóch goli.

W 32. minucie świetnie przez portugalską obronę przedarł się Rodrigo Bentancur, jednak zatrzymał się na ostatniej przeszkodzie, przegrywając pojedynek z Diogo Costą. Pod koniec pierwszej połowy kontuzji nabawił się Nuno Mendes, który z powodu urazu przedwcześnie zakończył udział w tym meczu.

Po przerwie Portugala objęła prowadzenie. Dośrodkowanie z bocznego sektora boiska Bruno Fernandesa okazało się na tyle skuteczne, że piłka po tej centrze wpadła do bramki Urugwaju. Pierwotnie gol został zapisany na konto Cristiano Ronaldo, jednak powtórki pokazały, że będący aktualnie bez klubu gwiazdor nie dotknął piłki.

Maxi Gomez, który pojawił się na murawie po przerwie, w 75. minucie był bliski wyrównania, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek bramki strzeżonej przez portugalskiego golkipera. Chwilę później Luis Suarez, inny z rezerwowych, najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym po dośrodkowaniu, ale nie zdołał skutecznie sfinalizować akcji.

W doliczonym czasie sędzia podyktował rzut karny dla Portugalii po zagraniu ręką obrońcy Urugwaju. Jedenastkę na bramkę zamienił Fernandes, który tym samym ustalił wynik meczu.

W pierwszym mecz w Katarze reprezentacja Portugalii pokonała 3:2 Ghanę. Urugwaj z kolei bezbramkowo zremisował z Koreą Południową. Sześć punktów po dwóch spotkaniach dało podopiecznym Fernando Santosa awans do kolejnej rundy MŚ 2022 w Katarze.

Portugalia - Urugwaj 2:0 (0:0)
Bramki: Fernandes 54, 90+2 (k)

Portugalia: Diogo Costa - Joao Cancelo, Ruben Dias, Pepe, Nuno Mendes (42. Raphael Guerreiro) - William Carvalho (82. Joao Palhinha), Bernardo Silva, Ruben Neves (69. Rafael Leao) - Bruno Fernandes, Joao Felix (82. Vitinha), Cristiano Ronaldo (82. Goncalo Ramos)

Urugwaj: Sergio Rochet - Jose Maria Gimenez, Diego Godin (62. Facundo Pellistri), Sebastian Coates, Mathias Olivera (86. Matias Vina) - Rodrigo Bentancur, Federico Valverde, Matias Vecino (62. Giorgian De Arrascaeta) - Guillermo Varela, Darwin Nunez (73. Maxi Gomez), Edinson Cavani (73. Luis Suarez)

Żółte kartki: Felix, Neves, Dias - Bentancur, Olivera