MŚ 2022: Walia - Anglia. Trzy ciosy po przerwie! Anglia wygrała grupę

Anglia pokonała Walię 3:0 w meczu 3. kolejki grupy B MŚ 2022 w Katarze. Wszystkie bramki padły po przerwie. Podopieczni Garetha Southgate'a pewnie awansowali do 1/8 finału.

Walijczycy, choć potrzebowali zwycięstwa w ostatniej serii gier, wcale nie ruszyli do szalonego ataku. Wręcz przeciwnie - od początku grali wycofani, a to Anglicy starali się długo rozgrywać swoje akcje. Najlepszą z nich miał Marcus Rashford, który wyszedł sam na sam z Dannym Wardem, ale przegrał z nim pojedynek. Dwa razy spróbował jeszcze Phil Foden, lecz ani razu nie trafił w światło bramki. Walia? Ani jednego celnego strzału.

Anglikom wystarczyło jednak kilka minut po przerwie, by znaleźć się w świetnym położeniu. Najpierw z rzutu wolnego kapitalnie przymierzył Marcus Rashford, a następnie Phil Foden wykorzystał podanie Harry'ego Kane'a. Napastnik Tottenhamu nie ma na tym turnieju żadnego gola, ale zgromadził już trzy asysty - najwięcej na mundialu w Katarze.

W 68. minucie Rashford po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Anglia wygrała 3:0, zgromadziła siedem punktów i wygrała grupę B. W 1/8 finału zmierzy się z Senegalem.

Walia - Anglia 0:3 (0:0)

Bramki: Rashford 50, Foden 52, Rashford 68

Walia: Danny Ward - Neco Williams (36. Connor Roberts), Ben Davies (57. Joe Morrell), Chris Mepham, Joe Rodon - Joe Allen (81. Rubin Colwill), Aaron Ramsey, Gareth Bale (46. Brennan Johnson), Daniel James (77. Harry Wilson), Ethan Ampadu - Kieffer Moore.

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker (57. Trent Alexander-Arnold), John Stones, Harry Maguire, Luke Shaw (65. Kieran Trippier) - Declan Rice (58. Kalvin Phillips), Jude Bellingham, Jordan Henderson - Harry Kane (58. Callum Wilson), Marcus Rashford (75. Jack Grealish), Phil Foden.

Żółte kartki: James, Ramsey.

Sędzia: Slavko Vincic (Słowenia). Widzów: 44 297.