MŚ 2022: Tunezja - Francja. Porażka mistrzów świata

MŚ 2022: Tunezja - Francja. Kto wygrał? Wynik meczu

Tunezja pokonała Francję 1:0 po golu Wahbiego Khazriego w meczu 3. kolejki fazy grupowej MŚ 2022 w Katarze. Ta wygrana nie zapewniła im jednak awansu do 1/8 finału.

Francuzi mieli praktycznie pierwsze miejsce w grupie, więc Didier Deschamps postanowił zamieszać w składzie. Na ławce mecz rozpoczął m.in. Kylian Mbappe, a szanse dostali dublerzy.

To przełożyło się na poziom ich gry. W pierwszej połowie nie oddali ani jednego celnego strzału. Co innego Tunezyjczycy, którzy nawet trafili do siatki, lecz sędzia nie uznał ich gola, gdyż Nader Ghandri znajdował się na spalonym.

Tunezyjczycy zwietrzyli swoją szansę, gdyż przy korzystnym wyniku meczu Australia - Dania mieli szansę na zajęcie drugiego miejsca w grupie. W 58. minucie gola strzelił Wahbi Khazri.

W doliczonym czasie gry do siatki trafił Antoine Griezmann, lecz sędzia po analizie VAR nie uznał tej bramki.

Choć Francja przegrała, to i tak po trzech kolejkach okazała się najlepsza w grupie D. Drugie miejsce zajęła Australia.

Tunezja - Francja 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Wahbi Khazri (58).

Tunezja: Aymen Dahmen - Wajdi Kechrida, Montassar Talbi, Yassine Meriah, Ali Maaloul, Nader Ghandri - Mohamed Ali Ben Romdhane (74. Ghaylane Chaalali), Aissa Laidouni, Elyas Skhiri, Anis Ben Slimane (83. Ali Abdi) - Wahbi Khazri (60. Issam Jebali).

Francja: Steve Mandanda - Axel Disasi, Raphael Varane (63. William Saliba), Ibrahima Konate, Youssouf Fofana (73. Antoine Griezmann) - Eduardo Camavinga, Aurelien Tchouameni, Jordan Veretout (63. Adrien Rabiot), Matteo Guendouzi (79. Ousmane Dembele), Kingsley Coman (63. Kylian Mbappe) - Randal Kolo Muani.

Żółta kartka: Wajdi Kechrida.

Sędzia: Matthew Conger (Nowa Zelandia). Widzów: 43 627.