EBL: Enea Zastal z dobrą drugą połową. Porażka Arki

Enea Zastal BC Zielona Góra ze zwycięstwem w meczu z Suzuki Arką Gdynia

Enea Zastal BC Zielona Góra dzięki zdecydowanie lepszej postawie w drugiej połowie pokonał Suzuki Arkę Gdynia 90:78 w jedynym czwartkowym meczu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był raczej wyrównany, chociaż to Enea Zastal starał się być stroną przeważającą. Później świetnie z dystansu zaczął jednak trafiać Bartłomiej Wołoszyn i to Suzuki Arka uciekła na cztery punkty. Straty po chwili zaczęli odrabiać Przemysław Żołnierewicz oraz Jan Wójcik. Ostatecznie dzięki akcjom Adama Hrycaniuka po 10 minutach było 25:20. W drugiej kwarcie Alen Hadzibegović oraz Sebastian Kowalczyk zbliżyli zielonogórzan na zaledwie punkt. Ekipa trenera Krzysztofa Szubargi nie chciała pozwolić na nic więcej i szybko zareagowała serią 7:0, w której wyróżniał się Jordan Harris. Goście znowu się zbliżali, a to wszystko dzięki świetnej postawie Szymona Wójcika. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:41.

Kolejną część meczu gospodarze rozpoczęli od serii 11:2 i po zagraniu Adriana Boguckiego byli lepsi o dziesięć punktów. W pewnym momencie przyjezdni odpowiedzieli jednak swoją serią - 13:0 - szczególnie dobrze radził sobie w niej Alen Hadzibegović. Teraz to drużyna trenera Olivera Vidina prowadziła! Po 30 minutach było 59:62. W czwartej kwarcie gdynianie musieli gonić wynik. Po późniejszych zagraniach Szymona Wójcika, Przemysława Żołnierewicza oraz Dusana Kutlesicia Enea Zastal uciekał jednak aż na 12 punktów! Tego gdynianie nie byli już w stanie odrobić. Ostatecznie drużyna z Zielonej Góry wygrała 90:78.

Najlepszym graczem gości był Szymon Wójcik z 15 punktami, 8 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Bartłomiej Wołoszyn z 16 punktami i 2 zbiórkami.

Suzuki Arka Gdynia - Enea Zastal BC Zielona Góra 78:90 (25:20, 17:21, 17:21, 19:28).

Punkty:

Suzuki Arka Gdynia: Bartłomiej Wołoszyn 16, Billy Garrett 12, Dominik Wilczek 12, Novak Music 11, Jordan Harris 11, Trey Wade 6, Adrian Bogucki 6, Adam Hrycaniuk 4, Wiktor Sewioł 0, Aleksy Janiec 0.

Enea Zastal BC Zielona Góra: Alen Hadzibegovic 16, Szymon Wójcik 15, Bryce Alford 15, Przemysław Żołnierewicz 14, Dusan Kutlesic 12, Sebastian Kowalczyk 8, Aleksandar Zecevic 4, Kareem Brewton 4, Jan Wójcik 2, Radosław Trubacz 0.