NBA: Dallas Mavericks przegrali w Detroit

Koszykarze Dallas Mavericks niespodziewanie przegrali na wyjeździe po dogrywce z Detroit Pistons 125:131 w jedynym czwartkowym meczu ligi NBA. Gościom nie wystarczyła dobra gra Słoweńca Luki Doncica, który zanotował 35 punktów i 10 zbiórek.

W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany i Pistons schodzili na przerwę z jednopunktowym prowadzeniem. Gospodarze bardzo dobrze zagrali w trzeciej kwarcie, w której zwiększyli przewagę do 12 punktów.

Mavericks do dogrywki doprowadzili za sprawą celnego rzutu Reggie'ego Bullocka na 22,6 s przed końcem meczu. Pistons mieli jeszcze okazję rozstrzygnąć mecz w regulaminowym czasie, ale spudłowali.

Dodatkowe pięć minut lepiej zaczęli gości, którzy odskoczyli na cztery punkty. Przez ostatnie trzy minuty zdołali jednak jeszcze tylko raz trafić do kosza, a Pistons wykorzystali ich niemoc.

Liderem gospodarzy był Chorwat Bojan Bogdanovic, który zdobył 30 punktów.

Na porażkę Mavericks wpływ miała m.in. fatalna skuteczność w rzutach wolnych. Trafili 48,3 proc. prób (14/29), czyli mniej niż w przypadków rzutów z gry - 53,5 proc. (46/86).

Mavericks z bilansem 10 zwycięstw i 11 porażek są na 11. miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej. Pistons (6-18) plasują się na 14. pozycji w Konferencji Wschodniej.