Tauron Liga: #VolleyWrocław z premierową wygraną, Legionovia z pierwszym setem

Siatkarki Legionovii wygrały pierwszego seta w sezonie, ale przegrały cały mecz z #VolleyWrocław..

W spotkaniu 6. kolejki Tauron Ligi siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo przegrały z #VolleyWrocław 1:3. Drużyna z Legionowa dobrze rozpoczęła to spotkanie, wygrywając pierwszego seta w obecnym sezonie, ale w kolejnych partiach górą była drużyna gości, która wygrała pierwszy mecz w tym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się optymistycznie dla gospodyń. Dzięki dobrej postawie w obronie i skutecznej grze w ataku wygrały pierwszą partię. Marta Duda przebiciem na drugą stronę ustaliła wynik na 25:20. Był to pierwszy w tym sezonie ligowym set wygrany przez ekipę z Legionowa po serii porażek 0:3.

Siatkarki Legionovii dobrze rozpoczęły również kolejną partię (10:5). W środkowej części seta inicjatywę przejęły wrocławianki i gospodynie przegrały 22:25. Skuteczność w ataku, dobra gra blokiem były atutami ekipy z Wrocławia również w kolejnej odsłonie, zakończonej wynikiem 19:25.

Czwarta odsłona dostarczyła znacznie większych emocji i to nie tylko sportowych. Z powodu groźnie wyglądających kontuzji boisko musiały opuścić dwie siatkarki #VolleyWrocław: Aleksandra Gromadowska (2:3) oraz Melissa Evans (8:8). Mimo tego, w środkowej części seta przyjezdne miały przewagę. W końcówce ekipa z Legionowa dogoniła wynik i set zakończył się rywalizacją na przewagi. Skuteczny atak Regiane Bidias ustalił wynik na 24:26 i dał pierwsze zwycięstwo ekipie z Wrocławia.

Skrót meczu Legionovia - #VolleyWrocław:

Najwięcej punktów: Aleksandra Dudek (21), Marta Duda (13), Aleksandra Jedut (12), Neira Ortiz (12) – IŁ Capital Legionovia; Melissa Evans (19), Regiane Bidias (17), Joanna Pacak (11), Anna Bączyńska (11) – #VolleyWrocław. Nagrodę MVP otrzymała kontuzjowana Melissa Evans.

IŁ Capital Legionovia: Marta Duda, Aleksandra Dudek, Aleksandra Jedut, Dominika Mras, Neira Ortiz, Sonia Stefanik – Klaudia Kulig (libero) oraz Magda Kubas, Maryna Mazenko. Trener: Paweł Kowal.
#VolleyWrocław: Anna Bączyńska, Regiane Bidias, Melissa Evans, Joanna Pacak, Adrianna Szady, Dominika Witowska – Magdalena Saad (libero) oraz Anna Bączyńska, Aleksandra Gromadowska, Julia Szczurowska. Trener: Michal Masek.

Wyniki meczów 6. kolejki Tauron Ligi:

2022-12-02: ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 3:2 (24:26, 25:13, 25:21, 22:25, 15:11)
2022-12-03: Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 30:28)
2022-12-03: Grupa Azoty Chemik Police – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:1 (25:20, 20:25, 25:18, 25:20)

2022-12-04: IŁ Capital Legionovia Legionowo – #VolleyWrocław 1:3 (25:20, 22:25, 19:25, 24:26)
2022-12-04: Moya Radomka Lotnisko Radom – Roleski Grupa Azoty Tarnów 2:3 (25:22, 25:21, 29:31, 23:25, 13:15)
2022-12-05: UNI Opole – OnlyBio Pałac Bydgoszcz (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).