PŚ w biathlonie: Zwycięstwo reprezentantki Francji

Julia Simon zwyciężyła w Kontiolahti.

Francuzka Julia Simon zwyciężyła w fińskim Kontiolahti w biegu na 10 km na dochodzenie biathlonowego Pucharu Świata. Joanna Jakieła zajęła 26. miejsce, a Anna Mąka - 32.

Simon wyprzedziła o 11,9 s Włoszkę Dorotheę Wierer. Obie strzelały bezbłędnie. Trzecią lokatę, ze stratą 21,7 s, zajęła Szwedka Elvira Oeberg, która musiała pokonać jedną rundę karną.

Jakieła awansowała z 35. miejsca, zajmowanego po sobotnim sprincie, na 26. Dwukrotnie spudłowała, a na mecie miała stratę 2.51,6. Mąka z kolei wyprzedziła pięć startujących przed nią rywalek. Również musiała przebiec dwie rundy karne, tracąc do triumfatorki 3.25,3.

W klasyfikacji PŚ po trzech konkurencjach prowadzi czwarta w niedzielę Włoszka Lisa Vittozzi - 185 pkt, przed Simon - 160 i Szwedką Hanną Oeberg - 144.

Jakiela jest sklasyfikowana na 32. pozycji - 34, a Mąka na 43. - 13 pkt.

Kolejnym przystankiem Pucharu Świata będzie austriackie Hochfilzen w dniach 8-11 grudnia.