PŚ w saneczkarstwie: Nico Gleirscher najlepszy w jedynkach

Austriak Nico Gleirscher był najlepszy w jedynkach podczas zawodów Pucharu Świata w saneczkarstwie w Innsbrucku. Kolejne miejsca zajęli jego rodacy Wolfgang Kindl i Jonas Mueller. Mateusz Sochowicz został sklasyfikowany na 24. pozycji.

Gleirscher uzyskał łączny czas obu przejazdów 1.39,283. Kindl stracił do niego 0,044 s, natomiast Mueller - 0,095. Sochowicz był wolniejszy od triumfatora o 2,325 sekundy.

W niedzielę rywalizowano łącznie w pięciu konkurencjach. Oprócz jedynek mężczyzn rozegrano też sprinty jedynek i dwójek obu płci.

W dwójkach najlepszymi sprinterami okazali się również reprezentanci gospodarzy Yannick Mueller i Armin Frauscher, a za nimi uplasowali się Łotysze Martins Bots i Roberts Plume oraz Niemcy Hannes Orlamuender i Paul Constantin Gubitz. Na 13. pozycji zostali sklasyfikowani Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski.

Wśród kobiet najlepsze była Austriaczki Selina Egle i Lara Michaela Kipp, a kolejne miejsca zajęły Włoszki Andrea Voetter i Marion Oberhofer oraz Łotyszki Anda Upite i Sanija Ozolina. Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska uplasowały się na dziewiątej pozycji.

Indywidualny sprint wygrali Gleirscher, ubiegłoroczny mistrz świata w tej konkurencji, i Madeleine Egle z Austrii.