Bartłomiej Barański i Antoni Franke na testach w Lazio

Piłka nożna
Bartłomiej Barański i Antoni Franke na testach w Lazio
fot. Cyfrasport

Młodzi zawodnicy Ruchu Chorzów wyjechali na testy do zespołu U-19 włoskiego Lazio. Bartłomiej Barański oraz Antoni Franke - bo o nich mowa, urodzili się w roku 2006 i już zdążyli zaliczyć pierwsze minuty w seniorskiej drużynie Ruchu.

Dla nastolatków ten kilkudniowy try-out w stolicy Włoch stanowi szansę zaprezentowania swoich umiejętności w akademii dwukrotnego mistrza Włoch i sprawdzenia się na tle młodzieży walczącej o angaż w pierwszym zespole Lazio.

 

ZOBACZ TAKŻE: Oni powinni trafić do Ekstraklasy. Perełki za pół miliona euro


Zarówno Barański, jak i Franke zadebiutowali w pierwszym zespole Ruchu 26 lipca 2022 roku w meczu ze Zniczem Pruszków, który odbywał się w ramach Fortuny Puchar Polski, co uczyniło ich jednymi z najmłodszych debiutantów w historii zespołu.

 

Pierwszy z nich jest wychowankiem "Niebieskich", z kolei Franke swoje pierwsze futbolowe kroki stawiał w Lechu Poznań, z którego do Chorzowa trafił w lecie 2022 roku.

 


- Chcemy się pokazać z jak najlepszej strony, sprawdzić się na tle drużyny młodzieżowej Lazio i zobaczyć jak tam się trenuje. Będzie to dla nas kolejna, cenna lekcja – podkreślają zgodnie 16-latkowie.

OM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie