Czwarte zwycięstwo siatkarzy reprezentacji Polski

Siatkówka
Czwarte zwycięstwo siatkarzy reprezentacji Polski
fot. PZPS

Polska pokonała Estonię 3:0 w czwartym meczu mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) siatkarzy U17. We wtorek w ostatnim spotkaniu reprezentanci Polski zmierzą się z gospodarzem turnieju w Gori – Gruzją.

W poprzednich spotkaniach podopieczni trenera Artura Łozy wygrali kolejno z Azerbejdżanem 3:0, Łotwą 3:0 oraz Ukrainą 3:2.

 

Zobacz także: Zacięty mecz reprezentacji Polski siatkarzy! Zwycięzcę wyłonił tie-break

 

Mecz z Estonią miał jednostronny przebieg. Rywalizacja w każdym z trzech setów była podobna. Polska uzyskiwała prowadzenie 8:6, które następnie powiększała. Wygrana ani przez moment nie była zagrożona.

 

Zwycięzca turnieju w Gori awansuje do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w lipcu w Podgoricy. Zespoły z pozostałych miejsc zagrają w kwietniowych barażach.

 

Polska – Estonia 3:0 (25:14, 25:16, 25:15)

 

Polska wystąpiła w składzie: Maksymilian Durski, Igor Nurkiewicz, Marcel Kiciński, Oskar Trawka, Maciej Korona, Filip Falkowski – Jakub Olejniczak (libero) oraz Wojciech Olejniczak, Maksymilian Łysoń, Bartosz Chrzanowski. Trener: Artur Łoza. Najwięcej punktów zdobyli: Nurkiewicz, Durski i Kiciński (po 9).

RM, Polsat Sport, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie