MŚ 2022: Co dalej z kadrą? "Zmiana pokoleniowa jest nieuchronna"

Piłka nożna
MŚ 2022: Co dalej z kadrą? "Zmiana pokoleniowa jest nieuchronna"
fot. PAP/EPA
Nicola Zalewski w Katarze rozegrał jedynie 64 minuty

Reprezentacja Polski zakończyła udział w mundialu porażką 1:3 z Francją. W kraju odżyła dyskusja o wymianie pokoleniowej, a z tematem zmierzyli się także eksperci w Studiu Katar na antenie Polsatu Sport Extra.

Dariusz Wdowczyk podkreślił, że wielu kibiców wiązało duże nadzieje z Nicolą Zalewskim. Młody piłkarz AS Roma rozpoczął mecz z Meksykiem w pierwszym składzie, ale później wypadł z jedenastki. - Te mistrzostwa mu nie wyszły - ocenił ekspert. 

 

ZOBACZ TAKŻE: "To jest największe zaniedbanie Czesława Michniewicza"

 

Były trener między innymi Wisły Kraków, Pogoni Szczecin czy Piasta Gliwice dodał jednak, że dopływ świeżej krwi jest kadrze niezbędny. - Zmiana pokoleniowa jest nieuchronna. Młodzi zaczną dochodzić do głosu, a do tego potrzebne jest doświadczenie zdobywane na takich turniejach, jak mistrzostwa świata - powiedział Wdowczyk.

 

Tomasz Łapiński podkreślał z kolei, że w ostatnim grupowym starciu (0:2 z Argentyną) selekcjoner Czesław Michniewicz zdecydował się na wprowadzenie dwóch młodych skrzydłowych już w przerwie. - Na boisku zameldowali się Michał Skóraś i Jakub Kamiński. Mam wrażenie, że były to desperackie ruchy trenera, który za wszelką cenę chciał ożywić skrzydła, bazując na młodości i fantazji. Rzeczywistość pokazała, że to nie zafunkcjonowało - stwierdził były piłkarz. 

 

W poniedziałek wieczorem samolot z reprezentantami Polski wylądował w Warszawie. Kolejne zgrupowanie kadry odbędzie się w marcu - wtedy też rozpoczną się eliminacje do Euro 2024. 

 

OM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie