Jan Błachowicz bez trenera w USA. "Mam problem z wizą"

Sporty walki
Jan Błachowicz bez trenera w USA. "Mam problem z wizą"
fot. Polsat Sport
Anzor Ażijew

Jan Błachowicz (29-9, 9 KO, 9 Sub) stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrza UFC. Cieszyński Książę podczas gali UFC 282 zmierzy się w walce wieczoru z Magomedem Ankalaevem (17-1, 9 KO). W Stanach Zjednoczonych nie będzie jednak wspierał go trener - Mam problem z wizą. Na początku miałem ją otrzymać - przyznał Anzor Ażijew.

Błachowicz dosyć niespodziewanie pod koniec roku może zostać mistrzem UFC w kategorii półciężkiej. O tym, że stawką pojedynku będzie pas, "Cieszyński Książę" dowiedział się po wyjściu z samolotu. W main evencie miało dojść do rewanżowego starcia pomiędzy Jirim Prochazką a Gloverem Teixeirą. Kilkanaście dni przed galą okazało się, że Czech doznał poważnej kontuzji i nie będzie w stanie bronić pasa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Darren Till o starciu Błachowicz - Ankalaev: Walka skończy się nokautem


Z kolei Anzorowi Ażijewowi nie będzie dane obejrzeć tej walki z bliska. Trener Błachowicza powody swojej nieobecności w USA zdradził w programie "Koloseum".


- Mam problem z wizą. Na początku miałem ją otrzymać. Później jednak przeprowadzili ze mną wywiad w ambasadzie. Po rozmowie wszystko wyglądało dobrze, ale otrzymywałem listy, że muszę dosłać dodatkowe informacje - stwierdził.

 

- Minęło trochę czasu i czekam. Do tej pory nie dostałem odpowiedzi tak lub nie. Mają 180 dni na rozpatrzenie sprawy. Ja czekam dopiero dwa miesiące - podsumował.


Transmisja gali UFC 282: Błachowicz - Ankalaev w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek o godz. 02:30.

 

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie