MŚ 2022 : Korea Północna pokazała jeden mecz Korei Południowej. Przegrany 1:4

Piłka nożna
MŚ 2022 : Korea Północna pokazała jeden mecz Korei Południowej. Przegrany 1:4
fot. PAP/EPA/YONHAP
Korea Północna pokazała przegrany mecz Korei Południowej

Telewizja państwowa Korei Północnej (KCTV) po raz pierwszy od rozpoczęcia mundialu w Katarze pokazała mecz reprezentacji Korei Południowej, porażkę 1:4 z Brazylią. Spotkanie wyemitowano dwa dni po wydarzeniu

Amerykański serwis informacyjny, oparty na analizach dotyczących Korei Północnej, wyjaśnił, że telewizja KCTV retransmitowała większość meczów tego turnieju z jedno- lub dwudniowym opóźnieniem, w tym nawet te z udziałem USA i Japonii. Nieobecność południowokoreańskiej drużyny piłkarskiej w mediach u sąsiadów z północy do tej pory była dość widoczna.

 

Zespół „Czerwonych Diabłów” zdobył uznanie na całym świecie za swoje wysiłki w fazie grupowej turnieju. Szczególnie sporym echem odbiło się zwycięstwo "rzutem na taśmę" nad Portugalią. Tego sukcesu widzowie z Korei Północnej nie zobaczyli. Zdecydowano się im dopiero pokazać porażkę w 1/8 finału 1:4 z Brazylią, eliminującą Koreę Południową z turnieju.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022: Marokańscy kibice tłumnie lecą do Kataru

 

- Oczywiście nie jest przypadkiem, że jedyny pokazany mecz z udziałem Korei Południowej to ten, który wykluczył ją z mistrzostw świata - powiedział dla NK News ekspert Martyn Williams.

 

Podczas meczu stacja KCTV podała nazwiska południowokoreańskich piłkarzy. Jak wyjaśnia NK News, władze republiki ludowej zazwyczaj unikają transmisji meczów europejskich klubów z udziałem choćby jednego zawodnika z Korei Południowej. Ponadto z nagrania nie zniknęły reklamy zagranicznych firm, w tym produktów południowokoreańskiego Hyundaia czy Coca-Coli, produktów niedostępnych w kraju.

 

Korea Północna często transmituje wydarzenia sportowe, takie jak piłkarskie mistrzostwa świata, co jest jedną z niewielu okazji, w których obywatele mogą zobaczyć świat zewnętrzny.

 

Nie wszystkie wydarzenia sportowe mają taką samą ekspozycję. KCTV pominęła mecze piłkarzy Korei Południowej i Japonii, kiedy transmitowała mistrzostwa świata 2014 i ponownie pominęła Japonię, kiedy transmitowała fazę pucharową turnieju 2018.

MO, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie