Górnik Zabrze wygrał w sparingu z Miedzią Legnica

Robert Dadok zdobył jedną z bramek dla Górnika.

Piłkarze Górnika Zabrze wygrali u siebie z występującą również w PKO BP Ekstraklasie Miedzią Legnica 3:1 w swoim trzecim zimowym sparingu. Mecz podzielono na cztery części po 30 minut każda. Oba zespoły zmierzyły się wcześniej 12 listopada w Zabrzu w meczu ostatniej jesiennej kolejki ligowej. Wtedy Miedź wygrała 3:0.

Zabrzanie w trakcie przygotowań wcześniej na własnym boisku pokonali w sparingach pierwszoligowców - Odrę Opole 4:1 i Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Zespół trenera Bartoscha Gaula sobotnim meczem zakończył pierwszą część przygotowań do rundy wiosennej i rozpoczął urlopy.

Rywale z kolei 2 grudnia zaczęli przygotowania i sparing w Zabrzu był dla nich pierwszym po przerwie urlopowej.

Na pierwszym noworocznym treningu piłkarze Górnika (12. zespołu po rundzie jesiennej) spotkają się 2 stycznia. Cztery dni później polecą do Essen na sparing z miejscowym Rot-Weiss i wystąpią w halowym turnieju w Gummersbach. Potem czeka ich 11-dniowe zgrupowanie w tureckim Belek, które rozpocznie się 10 stycznia. Tam w planie są kolejne trzy sparingi. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej ekstraklasy śląska drużyna zmierzy się 30 stycznia na wyjeździe z Cracovią.

Po rundzie jesiennej Miedź w ligowej tabeli zajmuje ostatnie, 18. miejsce i do pozycji dającej utrzymanie traci pięć punktów. Legniczanie mają też jeszcze zaległy mecz z Lechem Poznań, który zostanie rozegrany 1 lutego.

Przed świętami drużynę trenera Grzegorza Mokrego czeka sprawdzian z czeskim zespołem FK Jablonec, a następnie piłkarze udadzą się na kolejny urlop, tym razem świąteczno-noworoczny. 4 stycznia Miedź rozpocznie drugi etap przygotowań, a pięć dni później wyjedzie na zgrupowanie do Turcji. Podczas obozu legniczanie mają rozegrać kolejne trzy sparingi, a do Polski wrócą 19 stycznia. Pierwszy mecz o ligowe punkty rozegrają 27 stycznia na własnym stadionie z Radomiakiem Radom.

Górnik Zabrze – Miedź Legnica 3:1

Bramki: 0:1 Angelo Henriquez (23), 1:1 Szymon Włodarczyk (38), 2:1 Robert Dadok (104), 3:1 Mateusz Cholewiak (115).