PŚ w biathlonie: Norwegowie ponownie najlepsi w sztafecie

Norwegowie wygrali w Hochfilzen.

Norwegowie wygrali w austriackim Hochfilzen sztafetę 4x7,5 km biathlonowego Pucharu Świata. Wcześniej byli najlepsi w tej konkurencji w Kontiolahti. Polacy, podobnie jak w Finlandii, zajęli 16. miejsce.

Norweski zespół jest w tym sezonie bezkonkurencyjny. W sobotę w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła mu nawet karna runda Vetle Sjaastada Christansena na ostatnim strzelaniu. Wcześniej pobiegli Sturla Holm Laegreid, Filip Fjeld Andersen i Johannes Thingnes Boe.

Drugie miejsce, ze stratą 20 sekund do zwycięzców, zajęli Szwedzi (0 karnych rund), a 28,6 do Norwegów stracili Niemcy (1).

Andrzej Nędza-Kubiniec, Marcin Zawół, Grzegorz Guzik i Jan Guńka stracili 5.57,5. Mieli jedną karną rundę (Guńka) i 15 doładowań.

W niedzielę na zakończenie zawodów w Hochfilzen odbędzie się bieg na dochodzenie mężczyzn i sztafeta kobiet. Kolejny pucharowy przystanek zaplanowano w dniach 15-18 grudnia w Annecy-Le Grand Bornand we Francji.