UFC 282: Błachowicz - Ankalaev. Kiedy walka? O której godzinie?

Sporty walki
UFC 282: Błachowicz - Ankalaev. Kiedy walka? O której godzinie?
fot. PAP
O której godzinie walka Jan Błachowicz - Magomed Ankalaev?

Już niedługo kibiców polskiego MMA czekają wiele emocji. Do oktagonu na gali UFC 282 w Las Vegas wejdzie Jan Błachowicz (29-9, 9 KO, 9 Sub). Jego przeciwnikiem będzie Magomed Ankalaev (17-1, 9 KO). Kiedy odbędzie się walka Jan Błachowicz - Magomed Ankalaev? O której godzinie walka Jan Błachowicz - Magomed Ankalaev?

Na tę walkę Błachowicz czekał już od jakiegoś czasu. Przypomnijmy, że stawką zbliżającego się pojedynku będzie wakujący pas mistrza UFC w wadze półciężkiej. Warto zaznaczyć, że "Cieszyński Książę" już raz mógł cieszyć się z pasa mistrzowskiego największej federacji MMA na świecie. Mimo to Polak stracił go, po porażce z Gloverem Teixeirą (33-8, 18 KO, 10 Sub) na gali UFC 267.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Błachowicz bez trenera w USA. "Mam problem z wizą"

 

Natomiast w swojej poprzedniej walce przeciwnikiem Błachowicza był Aleksandar Rakić (14-3, 9 KO, 1 Sub). Austriacki zawodnik w trzeciej rundzie pojedynku doznał kontuzji, przez co nie mógł kontynuować walki. Sędzia zakończył starcie, a Polak został ogłoszony zwycięzcą walki wieczoru. 

 

Przypomnijmy, że pojedynek Błachowicz - Ankalaev pierwotnie nie był walką wieczoru. Najpierw zaplanowane było, że dojdzie do starcia między Jirim Prochazką (29-3, 25 KO, 3 Sub) a Gloverem Teixeirą (33-8, 18 KO, 10 Sub). Czech jednak doznał poważnej kontuzji, przez co zdecydował się zwakować tytuł. Włodarze UFC chcieli, by przeciwnikiem Teixeiry został Ankalaev. Mimo to Brazylijczyk odrzucił ofertę. Dzięki temu pojedynek Błachowicza stał się walką wieczoru, która zadecyduje o tym, kto zostanie mistrzem w wadze półciężkiej. 

Kiedy walka Jan Błachowicz - Magomed Ankalaev? O której godzinie walka Jan Błachowicz - Magomed Ankalaev?

Pojedynek "Cieszyńskiego Księcia" na gali UFC 282 odbędzie się wcześnie rano w niedzielę 11 grudnia 2022 roku. Błachowicz wejdzie do klatki około godziny 6:00 polskiego czasu. Start gali o godzinie 4:00. Transmisja w Polsacie Sport i online na Polsat Box Go.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie