PŚ w biegach: Norwegowie zdominowali sztafety mieszane w Beitostolen

Dwie norweskie drużyny zajęły czołowe miejsca w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharze Świata w sztafecie mieszanej 4x5 km w Beitostolen. Za nimi uplasowali się Szwedzi. Polacy w składzie Izabela Marcisz, Dominik Bury, Monika Skinder, Kamil Bury zajęli 15. miejsce.

Lotta Udnes Weng, Mikael Gunnulfsen, Silje Theodorsen, Simen Hegstad Krueger uzyskali czas 54.04,0 i mieli 5,5 sekundy przewagi nad rodakami: Emilem Iversenem, Heidi Weng, Martinem Loewstroemem Nyengetem i Anne Kjersti Kalvaa.

Szwedzka sztafeta w składzie Maja Dahlqvist, William Poromaa, Frida Karlsson, Calle Halfvarsson straciła do zwycięzców 6,5 s. Kolejne miejsca zajęli Finowie i Francuzi.

Polacy uzyskali wynik 1:00.19,5 i byli ostatnią sztafetą, która ukończyła bieg.