Puchar Europy: Gorzowianki najlepsze w grupie

Koszykarka drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego Alanna Smith i Nina Janstova ze Slavii Bańska Bystrzyca podczas meczu grupy C Pucharu Europy.

Koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski pokonały Slavię Bańska Bystrzyca 103:59 w 6. i ostatniej kolejce grupy C Pucharu Europy. Polski zespół awans do fazy pucharowej wywalczył z pierwszego miejsca w grupie. W pierwszym meczu gorzowianki pokonały Slavię w jej hali 86:52. W rywalizacji grupowej gorzowska drużyna przegrała jedynie wyjazdowe starcie z Galatasaray Stambuł 66:68.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od prowadzenia Enei 8:0, a po czterech minutach było 15:2. Przewaga zespołu z Gorzowa była widoczna zarówno w obronie, jak i w ataku. Efektem było wyraźne zwycięstwo w premierowej kwarcie 28:12. Druga to dalsza dominacja akademiczek, które do przerwy wygrywały już 56:23.

Zmiana stron nie zmieniła układu sił na parkiecie. Nadal stroną wyraźnie przeważającą były miejscowe, które kontynuowały "odjazd" rywalkom, a te z rzadka odgryzały się szukając głównie szczęścia w trafieniach z dystansu. Po trzeciej kwarcie było 82:38, choć gorzowianki mocno rotowały składem. Ostatecznie słowacki zespół przegrał w Gorzowie 59:103.

W drugim z meczów szóstej serii w tej grupie Galatasaray Stambuł pokonał w środę Pieszczańskie Czajki 79:55.

Pierwsze miejsce w grupie C zajęła InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. z 11 punktami i bilansem 5–1; drugie Galatasaray – 10 pkt (4–2); trzecie Pieszczańskie Czajki – 9 pkt (3–3) i czwarte Slavia – 6 (0–6).

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. – Slavia Bańska Bystrzyca 103:59 (28:12, 28:11, 26:15, 21:21)

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski: Zoe Wadoux 23, Chantel Horvat 21, Alanna Smith 19, Tilbe Senyurek 16, Wiktoria Keller 8, Julia Bazan 6, Julita Michniewicz 5, Lindsay Allen 2, Ewelina Śmiałek 2, Karolina Matkowska 1.

Najwięcej dla Slavii Bańska Bystrzyca: Lucia Striesova 14, Nina Janstova 8, Vanda Kozakova 6, Ema Nagyova 5, Jacaira Allen.