PŚ w saneczkarstwie: Dominik Fischnaller wygrał w Park City, Trojga 21

Dominik Fischnaller wygrał w Park City

Włoch Dominik Fischnaller wygrał w amerykańskim Park City zawody Pucharu Świata mężczyzn w saneczkarstwie w jedynkach. Arkadiusz Trojga zajął ostatnie 21. miejsce.

Fischnaller uzyskał łączny czas obu przejazdów 1.30,068. Drugie miejsce zajął Niemiec Felix Loch - strata 0,185 s, a trzecie Austriak David Gleirscher - strata 0,204 s.

Trojga stracił do zwycięzcy 5,019 s.

W klasyfikacji PŚ po czterech zawodach liderem jest Austriak Wolfgang Kindl - 310 pkt, który w Park City był piąty. Na drugiej pozycji plasuje się Fischnaller - 295, a na trzeciej Gleirscher - 270.

W rywalizacji kobiecych dwójek zwyciężyły Włoszki Andrea Voetter i Marion Oberhofer, które o 0,603 s wyprzedziły Niemki Jessicę Degenhardt i Cheyenne Rosenthal. Trzecia ze stratą 0,653 s była osada kanadyjska Caitlin Nash i Natalie Corless.

W klasyfikacji pucharowej po 4 z 12 zawodów prowadzą Voetter i Oberhofer z dorobkiem 355 pkt.

W dwójkach męskich najszybciej w Park City jeździli Niemcy Toni Eggert i Sascha Benecken. Drugie miejsce ze stratą 0,033 s zajęli Austriacy Juri Thomas Gatt i Riccardo Martin Schoepf. Na trzeciej pozycji uplasowali się Niemcy Tobias Wendl i Tobias Arlt - strata 0,078 s.

W klasyfikacji Pucharu Świata na czele są ex aequo Gatt i Schoepf oraz Eggert i Benecken, obie osady mają po czterech zawodach po 315 pkt.