EBL: Twarde Pierniki wygrały w Dąbrowie Górniczej

Ofensywne niedzielne spotkanie Energa Basket Ligi w Dąbrowie Górniczej! Ostatecznie Twarde Pierniki Toruń pokonały MKS 106:96.

Spotkanie na początku było bardzo wyrównane - na dobre akcje Jarosława Mokrosa czy Marcina Piechowicza odpowiadali Sterling Gibbs oraz Joey Brunk. Dopiero po późniejszej trójce Trevona Bluietta gospodarze uciekli na sześć punktów, a przewagę powiększał jeszcze Martin Krampelj. Straty zmniejszyli jeszcze Bartosz Diduszko oraz Vasa Pusica, ale po 10 minutach było 29:22. W drugiej kwarcie zespół trenera Jacka Winnickiego był skupiony na utrzymywaniu przewagi - pomagali w tym głównie Maciej Kucharek i Ousmane Drame. Spotkanie zaczął jednak przejmować Gibbs - trafiał kolejne rzuty, a po jego trójce to Twarde Pierniki wychodziły na prowadzenie! Amerykanin był nie do zatrzymania - dzięki jego kolejnej akcji pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:51, a on sam miał na koncie 23 punkty.

Trafienia z dystansu Stefana Kenicia oraz Vasy Pusicy oznaczały, że ekipa trenera Milosa Mitrovicia miała już 11 punktów przewagi w trzeciej kwarcie. Pojedyncze zagrania Jarosława Mokrosa i Trevona Bluietta na tym etapie niewiele zmieniały. Torunianie cały czas kontrolowali wydarzenia na parkiecie, bo mogli liczyć na Joeya Brunka. Ostatecznie po 30 minutach było 70:81. W kolejnej kwarcie Twarde Pierniki kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Ciągle ważnym graczem był Brunk, a swoje rzuty dodawał Pusica. Na dwie minuty przed końcem po trójce Joe Chealeya dąbrowianie zbliżali się na siedem punktów. Kluczowe akcje należały jednak do Pusicy oraz Kenicia, a zespół z Torunia wygrał ostatecznie 106:96.

Najlepszym strzelcem gości był Sterling Gibbs z 33 punktami i 4 asystami. Alonzo Verge zdobył dla gospodarzy 23 punkty i 3 asysty.

MKS Dąbrowa Górnicza - Twarde Pierniki Toruń 96:106 (29:22, 16:29, 25:30, 26:25)

MKS Dąbrowa Górnicza: Alonzo Verge 23, Trevon Bluiett 22, Joe Chealey 15, Jarosław Mokros 14, Martin Krampelj 10, Ousmane Drame 6, Marcin Piechowicz 3, Maciej Kucharek 3, Wiktor Rajewicz 0, Kacper Radwański 0.

Twarde Pierniki Toruń: Sterling Gibbs 33, Joey Brunk 21, Vasa Pusica 19, Stefan Kenic 10, Bartosz Diduszko 9, Aaron Cel 8, Szymon Janczak 4, Kacper Gordon 2.