Emocje we Włocławku! Andrzej Pluta dał zwycięstwo Treflowi w hicie EBL

Andrzej Pluta w sezonie 2020/2021 występował w barwach Anwilu Włocławek

Wielkie emocje w piątkowym meczu Energa Basket Ligi we Włocławku! Ostatecznie dzięki trójce Andrzeja Pluty Trefl Sopot pokonał Anwil 83:80.

Lee Moore na początku meczu trafiał z dystansu, a gospodarze mieli małą przewagę. Po późniejszym podobnym rzucie Michała Nowakowskiego byli lepsi o pięć punktów. Szybko do remisu doprowadzili jednak Garrett Nevels oraz Andrzej Pluta. Mecz się zdecydowanie wyrównał, a po rzutach wolnych Ivicy Radicia to przyjezdni po 10 minutach byli lepsi - 22:23. W drugiej kwarcie zespół trenera Żana Tabaka zaczął budować większą przewagę. Trójki Rolandsa Freimanisa i Camerona Wellsa zwiększyły różnicę do dziewięciu punktów, a to nie był koniec! Bardzo aktywny był dodatkowo Jean Salumu, a sopocianie grali świetnie w ofensywnie. Dzięki kolejnemu trafieniu Freimanisa pierwsza połowa zakończyła sie wynikiem 37:49.

W trzeciej kwarcie przyjezdni bardzo długo kontrolowali sytuację, a po rzutach z dystansu Garretta Nevelsa oraz Jarosława Zyskowskiego ich przewaga wzrosła nawet do 19 punktów! Włocławianie w końcu zareagowali - świetną serią 10:0, w której wyróżniał się Josip Sobin. Dzięki późniejszej akcji Phila Greene’a gospodarze zbliżyli się na pięć punktów, ale trójka Freimanisa ustaliła wynik po 30 minutach na 61:69. Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza w kolejnej części meczu walczył dalej! Po zagraniach Dawida Słupińskiego oraz Lee Moore’a tracił tylko trzy punkty. Nawet po odpowiedziach Nevelsa zespół z Włocławka się nie poddawał. Rzuty Phila Greene’a dawały prowadzenie! Kluczową trójkę trafił jednak Andrzej Pluta - to ona zapewniła Treflowi zwycięstwo 83:80! Do dogrywki mógł doprowadzić jeszcze Lee Moore, ale jego rzuty okazały się niecelne.

15 punktów i 4 zbiórki dla gości zdobył Garrett Nevels. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Phil Greene z 23 punktami.