EBL: Pewne zwycięstwo PGE Spójni Stargard nad beniaminkiem

Barret Benson zdobył 21 punktów i był najlepszym strzelcem Spójni

PGE Spójnia Stargard pewnie pokonała beniaminka Energa Basket Ligi, Rawlplug Sokół Łańcut 96:63.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie i po trafieniach Barreta Bensona mieli sześć punktów przewagi. Przyjezdni szybko wracali do gry, bo swoje akcje kończyli Corey Sanders i Ray Thornton. PGE Spójnia nie chciała pozwolić na zbyt wiele. Szybko swoją szansę dostawał debiutujący Ajdin Penava, a dzięki akcji Tomasza Śniega po 10 minutach było 25:18. W drugiej kwarcie przewaga stargardzian błyskawicznie wzrosła do 11 punktów - trójki trafiał Jordan Mathews, a nadal niezawodny był Benson. Zespół trenera Sebastiana Machowskiego prowadził maksymalnie 15 punktami, chociaż starał się to zmieniać m. in. James Eads. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 52:39.

W trzeciej kwarcie przewaga gospodarzy wzrosła nawet do 18 punktów po dwóch trójkach Karola Gruszeckiego. James Eads i Ray Thornton starali się to zmieniać, ale ich akcje nie wystarczały do nawiązania rywalizacji. Stargardzianie byli skuteczni i nie pozwalali przeciwnikom na zbyt wiele dzięki solidnej obronie. Po kolejnych trafieniach Jordana Mathewsa po 30 minutach było 76:53. Ostatnia część spotkania tak naprawdę już niczego nie zmieniała. Rawlplug Sokół nie był w stanie odrabiać strat, a PGE Spójnia całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Późniejsze rzuty wolne Brody’ego Clarke’a oznaczały aż 30 punktów różnicy! Ostatecznie zespół ze Stargardu zwyciężył 96:63.

Najlepszym graczem gospodarzy był Barret Benson z 21 punktami i 11 zbiórkami. 14 punktów dla gości rzucił Filip Struski.

PGE Spójnia Stargard - Rawlplug Sokół Łańcut 96:63 (25:18, 27:21, 24:14, 20:10)

PGE Spójnia Stargard: Barret Benson 21, Karol Gruszecki 17, Jordan Mathews 15, Brody Clarke 14, Ajdin Penava 11, Adam Brenk 6, Courtney Fortson 5, Dominik Grudziński 4, Tomasz Śnieg 2, Paweł Kikowski 1, Grzegorz Chodźko 0

Rawlplug Sokół Łańcut: Filip Struski 14, James Eads Iii 12, Raynere Thornton 10, Corey Sanders 9, Delano Spencer 7, Michał Kołodziej 4, Adam Kemp 3, Mateusz Szczypiński 2, Przemysław Wrona 2, Mateusz Bręk 0, Marcin Nowakowski 0