EBL: Śląsk dalej niepokonany! Lider lepszy od Zastalu

Jeremiah Martin ponownie był najlepszym strzelcem na boisku. Rzucił 25 punktów

Mistrzowie Polski nadal jedyną niepokonaną drużyną w Energa Basket Lidze! Tym razem WKS Śląsk Wrocław wygrał z Enea Zastalem BC Zielona Góra 85:78.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie i po trafieniach Ivana Ramljaka oraz Jeremiaha Martina prowadzili już 10:2. Straty krok po kroku zaczął odrabiać Dusan Kutlesić - po jego kolejnej akcji przyjezdni zbliżyli się na punkt! W końcówce tej części meczu przydali się Szymon Tomczak oraz Łukasz Kolenda, a po 10 minutach było 23:17. Justin Bibbs drugą kwartę rozpoczął od sześciu punktów z rzędu, znacznie powiększając różnicę na korzyść gospodarzy. Enea Zastal odpowiedział swoją serią - 8:0 - i po zagraniu Przemysława Żołnierewicza zbliżył się na cztery punkty. Późniejszy wsad tego zawodnika oznaczał zaledwie punkt różnicy! WKS Śląsk krok po kroku budował nową przewagę. Po serii 13:0 i kolejnych trafieniach Martina był zdecydowanie bardziej spokojny. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:37.

W trzeciej kwarcie zielonogórzanie zbliżali się na sześć punktów po trójce Sebastiana Kowalczyka, ale na więcej zespół trenera Andreja Urlepa nie chciał już pozwolić. Gospodarze odpowiedzieli małą serią 6:0 i ponownie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Dopiero później trójki Bryce’a Alforda ponownie zmniejszały straty do trzech punktów. Po 30 minutach było 62:59. Kareem Brewton zaraz na początku kolejnej części spotkania doprowadził nawet do remisu! Wrocławianie szybko zaczęli na to reagować, a po zagraniach Aleksandra Dziewy błyskawicznie ponownie byli lepsi o 10 punktów. Tego zespół trenera Olivera Vidina nie był już w stanie po raz kolejny odrobić. WKS Śląsk zwyciężył ostatecznie 85:78.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jeremiah Martin z 25 punktami i 5 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Przemysław Żołnierewicz, który zdobył 16 punktów i 4 asysty.

Punkty:

Śląsk Wrocław: Jeremiah Martin 25, Ivan Ramljak 14, Jakub Nizioł 14, Aleksander Dziewa 14, Justin Bibbs 8, Szymon Tomczak 4, Kodi Justice 3, Łukasz Kolenda 2, Artsiom Parachouski 1, Daniel Gołębiowski 0;

Enea Zastal BC Zielona Góra: Przemysław Żołnierewicz 16, Dusan Kutlesic 15, Bryce Alford 14, Alen Hadzibegovic 12, Sebastian Kowalczyk 7, Aleksandar Zecevic 6, Szymon Wójcik 3, Kareem Brewton 3, Jan Wójcik 2