PŚ w biathlonie: 15. miejsce Kamili Żuk w Pokljuce

Kamila Żuk

Kamila Żuk zajęła 15. miejsce w sprincie na 7,5 km w słoweńskiej Pokljuce. To najlepszy wynik jakiegokolwiek polskiego biathlonisty w tym sezonie Pucharu Świata. Zwyciężyła Szwedka Elvira Oeberg, a druga była liderka klasyfikacji generalnej Francuzka Julia Simon.

Żuk strzelała w czwartek bezbłędnie i do Oeberg straciła 58,3 s. Szwedka była szybsza od Simon o 6,9 s, a trzecie miejsce zajęła Włoszka Dorothea Wierer - 18,7 s straty.

Wyniki sprintu uwzględnione będą na starcie sobotniego biegu na dochodzenie na 10 km, w którym udział weźmie 60 najlepszych zawodniczek z czwartku. W tym gronie znalazła się jeszcze Joanna Jakieła, która uplasowała się na 44. pozycji z jednym niecelnym strzałem i dwoma minutami straty.

Anna Mąka i Natalia Sidorowicz zajęły odległe lokaty i w sobotę nie wystartują.

W klasyfikacji generalnej Simon zgromadziła 546 punktów, druga jest Oeberg - 485. Żuk i Jakieła mają po 34 punkty i są w piątej dziesiątce.

Na piątek planowany jest sprint mężczyzn na 10 km.