EBL: MKS Dąbrowa Górnicza zwycięski w Bydgoszczy

Wyrównane spotkanie Energa Basket Ligi w Bydgoszczy! Ostatecznie MKS Dąbrowa Górnicza, dzięki świetnej grze Joe Chealeya w końcówce, pokonał Enea Abramczyk Astorią 80:78.

Martin Krampelj świetnie radził sobie na początku spotkania i głównie dzięki niemu MKS miał kilka punktów przewagi. Z drugiej strony niezwykle aktywny był Myke Henry, który szybko doprowadzał do remisu. Ostatecznie m. in. po trójkach Trevona Bluietta i Macieja Kucharka po 10 minutach to goście byli lepsi - 20:22. Druga kwarta była bardzo podobna, czyli… wyrównana. Joe Chealey starał się utrzymywać różnicę na korzyść MKS, ale później to Enea Abramczyk Astoria radziła sobie lepiej. Bardzo ważnym graczem był Paulius Petrilevicius - dzięki niemu uciekała nawet na pięć punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:40.

Trzecia kwarta rozpoczęła się bardzo podobnie do poprzednich części gry - mecz nadal toczył się w rytmie kosz za kosz. Dąbrowianie ciągle byli bardzo blisko, bo skuteczny starał się być Martin Krampelj. Ekipa trenera Marka Popiołka miała cztery punkty przewagi, ale do kolejnego remisu doprowadzał Joe Chealey. Później świetnie prezentował się Myke Henry, a po 30 minutach było 59:54. W kolejnej części spotkania zespół trenera Jacka Winnickiego gonił rzutami z dystansu Trevona Bluietta. Po chwili wychodził na prowadzenie dzięki akcji Chealeya - dzięki jego kolejnemu trafieniu uciekał nawet na osiem punktów. Na około dwie minuty przed końcem po trójce Bena Simonsa bydgoszczanie zbliżyli się na trzy punkty. Kluczowym zawodnikiem ciągle był jednak Chealey i to MKS zwyciężył 80:78.

Najlepszym graczem gości był Joe Chealey z 23 punktami i 6 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Myke Henry - zdobył 24 punkty, 11 zbiórek i 5 asyst.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 78:80 (20:22, 23:18, 16:14, 19:26).

Punkty:

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz: Myke Henry 24, Paulius Petrilevicius 15, Ben Simons 11, Mike Smith 10, Nathan Cayo 7, Igor Wadowski 5, Aleksander Lewandowski 4, Daniel Szymkiewicz 2, Piotr Wińkowski 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Joe Chealey 23, Martin Krampelj 21, Trevon Bluiett 14, Ousmane Drame 6, Wiktor Rajewicz 6, Maciej Kucharek 6, Jarosław Mokros 4, Marcin Piechowicz 0, Kacper Radwański 0.