PŚ w bobslejach: Niemcy najlepsi w Winterbergu

Niemki Laura Nolte i Neele Schuten zwyciężyły w rywalizacji bobslejowych dwójek w zawodach Pucharu Świata w Winterbergu. W rywalizacji męskich czwórek najszybsza była osada Niemiec z pilotem Francesco Friedrichem. Polacy nie startowali.

Wśród kobiet drugie miejsce ze stratą 0,35 s zajęły także Niemki Lisa-Marie Buckwitz i Kira Lipperheide, a trzecie ich rodaczki Kim Kalicki i Leonie Fiebig - strata 0,46.

W klasyfikacji PŚ dwójek bobslejowych po 4 z 8 zawodów prowadzi Kalicki - 850 pkt, przed Nolte - 837 pkt i Amerykanką Kaillie Humphries - 817 pkt, która w Winterbergu w osadzie z Kayshą Love była czwarta ze stratą 0,69 s.

W męskich czwórkach najlepsza czas obu przejazdów - 1.49,07 - uzyskała osada Niemiec w składzie: Friedrich, Thorsten Margis, Candy Bauer i Alexander Schueller.

Drugie miejsce ze stratą 0,18 s wywalczyli Brytyjczycy Bradley Hall, Arran Gulliver, Taylor Lawrence i Gregory Cackett, a trzecie Niemcy Johannes Lochner, Florian Bauer, Erec Maximilian Bruckert i Christian Rasp, wolniejsi od zwycięzców o 0,20 s.

Liderem klasyfikacji generalnej PŚ w czwórkach jest Friedrich - 885. Na drugiej pozycji plasuje się Hall - 837, a na trzeciej Lochner - 778.

Kolejne zawody PŚ odbędą się 14 stycznia w niemieckim Altenbergu.