Puchar CEV: Zwycięstwo PGE Skry w Stambule

PGE Skra Bełchatów pokonała na wyjeździe Galatasaray HDI Sigorta Stambuł w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu CEV. Podopieczni Joela Banksa przegrali tylko drugą partię. Pozostałe wygrali głównie za sprawą dobrej postawy w końcówkach.

Pierwszy set padł łupem gości. Bełchatowianie wygrali 25:20. W drugiej odsłonie inicjatywę przejęli siatkarze ze Stambułu. W połowie partii wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które stopniowo powiększali do końca seta. Ostatecznie wygrali go do 17.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Próbę nerwów lepiej wytrzymali jednak podopieczni trenera Banksa, którzy jednak byli znacznie skuteczniejsi w końcówce. Finalnie set padł ich łupem po zwycięstwie 25:22. PGE Skra wyszła na prowadzenie 2:1.

W czwartej partii wydawało się, że wszystko zmierza w stronę tie-breaka. W pewnym momencie Galatasaray prowadził 15:11. Potem jednak Skra wróciła do gry. Końcówka seta należała już do polskiej ekipy. Ostatecznie bełchatowianie wygrali do 21 i całe spotkanie 3:1. Rewanż odbędzie się 26 stycznia w Bełchatowie.

Najwięcej punktów dla PGE Skry zdobyli Serb Aleksandar Atanasijevic - 22 i Włoch Filippo Lanza – 13.

Zwycięzca dwumeczu w ćwierćfinale zagra z jednym z zespołów, które zajmą trzecie miejsce w swoich grupach Ligi Mistrzów.

Klub z Bełchatowa do tej pory pięciokrotnie grał w Pucharze CEV. Najdalej doszedł do półfinału. W tej fazie rozgrywek w minionym sezonie bełchatowianie zostali wyeliminowani przez francuski Tours VB.

Galatasaray HDI Sigorta Stambuł - PGE Skra Bełchatów 1:3 (20:25, 25:17, 22:25, 21:25)