Gol Roberta Lewandowskiego w meczu z Realem Betis (WIDEO)

Gol Lewandowskiego w meczu z Realem Betis (WIDEO)

Robert Lewandowski otworzył wynik półfinału Superpucharu Hiszpanii, w którym Barcelona rywalizowała z Realem Betis. Napastnik "Blaugrany" wpisał się na listę strzelców pod koniec pierwszej połowy.

Barcelona strzeliła gola już w 23. minucie, jednak wówczas trafienie Pedriego zostało anulowane z powodu spalonego. Jak się okazało, jeszcze przed przerwą "Duma Katalonii" wyszła na prowadzenie za sprawą gola Lewandowskiego.

Ostatecznie Barcelona wywalczyła awans do finału po serii rzutów karnych. W niej jedenastkę skutecznie wykorzystał Lewandowski, a podopieczni Xaviego wygrali 4:2.

Triumfator rozgrywek zostanie wyłoniony w niedzielę. Na wygranego z meczu Betis - Barcelona czekał Real Madryt, który ograł Valencię po serii rzutów karnych.

Gol Lewandowskiego w meczu z Betisem:

Superpuchar Hiszpanii został po raz pierwszy rozegrany w Arabii Saudyjskiej w 2020 r. w mieście Dżudda, gdzie w finale Real Madryt pokonał Atletico Madryt. Drugi turniej odbył się w Rijadzie na początku 2022 r., a zdobywcą trofeum okazał się ponownie Real, który tym razem w decydującym meczu wygrał z Athletic Bilbao.