EBL: Wyrównana końcówka w Sopocie. Ivica Radić na zwycięstwo

Trefl Sopot sięgnął po zwycięstwo

Trefl wygrał swój jedenasty mecz w Energa Basket Lidze! Sopocianie dzięki dobitce Ivicy Radicia w samej końcówce pokonali Arriva Twarde Pierniki Toruń 87:85.

Osiem punktów z rzędu Jarosława Zyskowskiego pozwoliło gospodarzom prowadzić 12:6 na początku meczu. Po późniejszych zagraniach Aarona Cela oraz Joeya Brunka Arriva Twarde Pierniki zbliżały się jednak nawet na dwa punkty. Później Trefl zanotował kolejną serię - 8:0 - i dzięki akcji wykończonej przez Błażeja Kulikowskiego uciekał na dziewięć punktów. Po 10 minutach było 29:21. W drugiej kwarcie zespół trenera Żana Tabaka przede wszystkim utrzymywał przewagę dzięki świetnej ofensywie - m. in. w wykonaniu Jeana Salumu. Torunianie nie zamierzali się poddawać, a po kolejnych trafieniach Kenicia, Cela i Gibbsa przegrywali zaledwie dwoma punktami. Po chwili dobitka Cela dała remis! Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:47 dzięki trójce Nevelsa.

Zaraz na początku trzeciej kwarty po rzucie z dystansu Sterlinga Gibbsa ekipa trenera Cedrica Heitza wychodziła na prowadzenie. W pewnym momencie gospodarze odpowiedzieli jednak serią 11:0, w której ważnymi zawodnikami byli Zyskowski i Radić i to dawało sporo spokoju sopocianom. Po 30 minutach było 71:63. W kolejnej części meczu Arriva Twarde Pierniki nadal walczyły o lepszy wynik. Trzy trójki Vasy Pusicy i Kacpra Gordona zbliżyły przyjezdnych na zaledwie punkt! To nie był koniec, bo na około minutę przed końcem był remis po rzucie wolnym Brunka. W ostatniej akcji Ivica Radić dobił niecelny rzut Nevelsa i dzięki temu to Trefl cieszył się ze zwycięstwa 87:85!

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jarosław Zyskowski z 23 punktami i 4 asystami. Sterling Gibbs zdobył dla gości 23 punkty i 3 asysty.

Trefl Sopot - Arriva Twarde Pierniki Toruń 87:85 (29:23, 19:24, 23:16, 16:22).

Punkty:

Trefl Sopot: Jarosław Zyskowski 23, Jean Salumu 17, Cameron Wells 11, Ivica Radic 11, Garrett Nevels 9, Błażej Kulikowski 7, Rolands Freimanis 5, Michał Kolenda 2, Andrzej Pluta 2.

Arriva Twarde Pierniki Toruń: Sterling Gibbs 23, Vasa Pusica 16, Stefan Kenic 15, Aaron Cel 10, Kacper Gordon 10, Bartosz Diduszko 8, Joey Brunk 3, Wojciech Tomaszewski 0.