ME w short tracku. Transmisja TV oraz stream online

Zimowe
ME w short tracku. Transmisja TV oraz stream online
fot. Materiały prasowe
Transmisja ME w short tracku w Polsacie Sport Extra, Polsacie Box Go i na Polsatsport.pl. Początek od godz. 13:30.

W piątek w Gdańsku rozpoczęły się mistrzostwa Europy w short tracku. Natalia Maliszewska i Diane Sellier, a także nasze sztafety uchodzą za jednych z faworytów do medali w hali Olivia. W niedzielę czeka nas kolejny dzień zmagań. Transmisja w Polsacie Sport Extra, Polsacie Box Go i na Polsatsport.pl.

Pierwsza część sezonu była niezwykle udana dla polskiej reprezentacji. W zawodach Pucharu Świata biało-czerwoni zdobyli łącznie pięć medali. Świetnymi występami na 500 metrów znów imponuje Natalia Maliszewska, aktualna lidera cyklu na tym dystansie, która w Montrealu, Salt Lake City i Ałmatach kończyła rywalizację ze srebrem.

 

W tej samej konkurencji wśród mężczyzn błyszczy Diane Sellier, który trzykrotnie meldował się w finale A, a w Kazachstanie wygrał swoje pierwsze zawody PŚ. Na najniższym stopniu podium stanęła tam również nasza sztafeta mieszana. Ponadto, dwa finały B na 500 metrów w tym sezonie (w Montrealu i Ałmatach) wygrała Nikola Mazur, a regularną półfinalistką rywalizacji na trzy razy dłuższym dystansie jest Gabriela Topolska. Bliska awansu do biegu medalowego na 1000 metrów w ostatnim PŚ była z kolei Kamila Stormowska.

 

ZOBACZ TAKŻE: Diane Sellier przed ME w short tracku: Moim największym atutami są wybuchowość, szybkość i zwinność

 

– Jestem zadowolona z wyników i miejsc, jakie zajmują w pucharowym cyklu nasi zawodnicy. Nie chciałabym nikogo szczególnie wyróżniać, gdyż wszyscy ciężko pracowali i odnotowali duży progres – uważa Urszula Kamińska, trener reprezentacji Polski seniorów w short tracku.

 

Szkoleniowiec kadry biało-czerwonych jest przekonana o sile sportowej swoich podopiecznych, jednak przestrzega przed wieszaniem medali na ich szyjach już przed startem rywalizacji.

 

– Zawodnicy są gotowi do udziału w ME. Pozostaje jedynie pytanie, jak wykorzystają swój potencjał. Mam nadzieję, że zaprezentują się na tyle dobrze, iż powalczą o finały i medale. Walka będzie bardzo ciekawa, gdyż poziom europejskiego short tracku jest bardzo wysoki – przyznała Kamińska.

 

Start ME w short tracku w Gdańsku odbył się w piątek, 13 stycznia, a ich zakończenie zaplanowano w niedzielę, 15 stycznia. Impreza odbywa się w hali Olivia. Organizację ME wsparły sponsor główny Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Gdańsk oraz Województwo Pomorskie. Transmisje ze zmagań na sportowych platformach Polsatu.

 

Kadra narodowa Polski na mistrzostwa Europy w short tracku w Gdańsku:

 

Kobiety: Natalia Maliszewska, Gabriela Topolska, Hanna Sokołowska (wszystkie Juvenia Białystok), Nikola Mazur, Kamila Stormowska (obie Stoczniowiec Gdańsk).

 

Mężczyźni: Diane Sellier, Neithan Thomas (obaj Stoczniowiec Gdańsk), Michał Niewiński, Łukasz Kuczyński, Paweł Adamski (wszyscy Juvenia Białystok).

 

Transmisja ME w short tracku w Polsacie Sport Extra, Polsacie Box Go i na Polsatsport.pl. Początek od godz. 13:30.

KN, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie