EBL: Enea Zastal górą w starciu z Anwilem. Kapitalny występ Przemysława Żołnierewicza

Przemysław Żołnierewicz

Przemysław Żołnierewicz poprowadził Enea Zastal do ósmego zwycięstwa w Energa Basket Lidze! Zielonogórzanie wygrali z Anwilem Włocławek 88:84.

Mecz na początku był bardzo wyrównany - z jednej strony wyróżniał się Alen Hadzibegović, a z drugiej Luke Petrasek. Dopiero później po zagraniach Macieja Bojanowskiego i Josipa Sobina Anwil uciekał na sześć punktów. Straty lekko zmniejszał jeszcze trójką Sebastian Kowalczyk, ale po 10 minutach było 14:17. W drugiej kwarcie Enea Zastal doprowadzał do wyrównania po rzutach z dystansu Kareema Brewtona oraz Dusana Kutlesicia. Później swoimi rzutami odpowiadali Maciej Bojanowski i Lee Moore, a włocławianie byli lepsi o nawet siedem punktów. Ostatecznie po kolejnych zagraniach Petraska i Sobina pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:46.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Olivera Vidina mocniej popracował w obronie i po serii 8:0 oraz zagraniu Przemysława Żołnierewicza przegrywał tylko punktem! Później jednak trójki zaczęli trafiać zarówno Josh Bostic, jak i Phil Greene, więc przyjezdni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Kolejny rzut Kareema Brewtona zbliżył jednak gospodarzy do stanu 57:59 po 30 minutach. Żołnierewicz zaraz na początku kolejnej części meczu doprowadzał do kolejnego remisu. Po chwili zielonogórzanie uciekali na pięć punktów dzięki zagraniu Kutlesicia. Drużyna trenera Przemysława Frasunkiewicza walczyła do samego końca - zbliżała się nawet na punkt po akcji Petraska! Niezwykle ważne trafienia w końcówce należały jednak do Żołnierewicza i to Enea Zastal zwyciężył 88:84.

Przemysław Żołnierewicza zdobył dla gospodarzy 29 punktów, 6 asyst i 4 przechwyty. Luke Petrasek miał 19 punktów i 4 zbiórki dla gości.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 88:84 (14:17, 23:29, 20:13, 31:25)

Enea Zastal BC Zielona Góra: Przemysław Żołnierewicz 29, Alen Hadzibegovic 21, Kareem Brewton 12, Dusan Kutlesic 11, Szymon Wójcik 5, Sebastian Kowalczyk 5, Bryce Alford 3, Aleksandar Zecevic 2.

Anwil Włocławek: Luke Petrasek 19, Phil Greene IV 15, Josip Sobin 12, Lee Moore 11, Josh Bostic 11, Dawid Słupiński8, Maciej Bojanowski 8, Malik Williams 0, Michał Nowakowski 0, Marcin Woroniecki 0.