Uniwersjada: Brąz Joanny Kil w kombinacji norweskiej

Zimowe
Uniwersjada: Brąz Joanny Kil w kombinacji norweskiej
fot. PAP
Joanna Kil

Joanna Kil zajmując trzecie miejsce w kombinacji norweskiej ze startu wspólnego wywalczyła dla Polski trzeci medal w zimowej Uniwersjadzie w Lake Placid.

Wcześniej srebrne medale dla Akademickiej Reprezentacji Polski zdobyły Iga Wojtasik w wyścigu łyżwiarskim na 1000 m oraz biathlonistka Barbara Skrobiszewska w rywalizacji na 12,5 km.

 

Kil w biegu na 5 km była w sześcioosobowej stawce trzecia, za dwoma Japonkami. Na skoczni uzyskała piąty wynik, ale odległość 81 m pozwoliła jej obronić pozycję na podium.

 

"Kiedyś moją domeną były skoki, a później raczej biegi. Wiadomo, że w kombinacji muszę połączyć te dwie dyscypliny i cieszę się, że dzisiaj pozwoliło mi to na zdobycie medalu. Bardzo chciałam go mieć i jest" – cieszyła się Kil.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dawid Kubacki: Wygrać w Zakopanem... o tym zawsze się marzy, więc niedosyt pozostaje

 

W tej samej konkurencji wśród mężczyzn - bieg na 10 km i jeden skok - Andrzej Szczechowicz był piąty, 11. miejsce zajął Paweł Szyndlar, a Adam Skupień - 16.

 

Czwarte miejsce w programie dowolnym i piąte w końcowej klasyfikacji to wynik łyżwiarki figurowej Ekateriny Kurakovej. Przed nią były tylko Azjatki - trzy Japonki i Koreanka.

 

"Jestem bardzo zadowolona. Wiadomo, że zawsze można lepiej, ale wydaje mi się, że wykonałam bardzo dobrą robotę. Byłam naprawdę dumna, że mogłam tutaj reprezentować Polskę, że tak wiele osób z naszej reprezentacji mi kibicowało. To cudowna chwila i bardzo się cieszę, że byłam tutaj na tych małych igrzyskach" – zaznaczyła Kurakova.

 

Impreza potrwa do 22 stycznia. Startuje w niej ok. 1500 sportowców z ponad 50 krajów.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie