Faworytka potrzebowała trzech setów, by awansować do drugiej rundy Australian Open

Ons Jabeur

Rozstawiona z numerem drugim Ons Jabeur awansowała do drugiej rundy turnieju Australian Open w Melbourne. Tunezyjska tenisistka dopiero po ponad dwóch godzinach pokonała 98. w światowym rankingu Słowenkę Tamarę Zidansek 7:6 (10-8), 4:6, 6:1.

Jabeur prowadziła w pierwszej partii 4:1, jednak później w tie-breaku musiała bronić trzech piłek setowych. Tunezyjka ostatecznie wyszła z tarapatów, ale w drugim secie dwukrotnie dała się przełamać i Zidansek wyrównała stan meczu.

Wiceliderka światowego rankingu dopiero w trzeciej partii pokazała naprawdę dobry tenis. Doskonale serwowała i trzykrotnie przełamała Słowenkę. Do drugiej rundy awansowała po dwóch godzinach i 19 minutach.

Jej kolejną rywalką będzie albo Amerykanka Alison Riske-Amritraj, albo Czeszka Marketa Vondrousova.