Zagrał w mistrzostwach świata dzięki... mediom społecznościowym

Piłka ręczna
Zagrał w mistrzostwach świata dzięki... mediom społecznościowym
Fot. PAP
Zion Ramos trafił do kadry Urugwaju dzięki Instagramowi

Media społecznościowe są dla sportowców nie tylko świetnym narzędziem do komunikowania się z kibicami czy doskonałym nośnikiem reklamowym. Jeden ze szczypiornistów dzięki nim spełnił swoje marzenie o grze na mistrzostwach świata.

Zion Ramos, reprezentant Urugwaju, dostał się do drużyny narodowej dzięki... Instagramowi. Rodzice 20-latka pochodzą z Urugwaju, on sam również urodził się w Ameryce Południowej, ale pięć miesięcy po jego narodzinach cała trójka przeniosła się do Malmoe. Ramos zapałał miłością do piłki ręcznej jako 12-latek. Obecnie jest zawodnikiem trzecioligowego szwedzkiego HK Ankaret, do którego jest wypożyczony z ekstraklasowego HK Malmoe.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy piłkarze ręczni grają dalej! Nerwowy mecz z Arabią Saudyjską

 

- Jak trafiłem do kadry? Zacząłem obserwować instagramowe konto urugwajskiej federacji, bo spodobały mi się zamieszczane tam materiały z plażowej piłki ręcznej. Po jakimś czasie oni również mnie zaobserwowali, oglądali moje wideo, a ponieważ wiedzieli, że mam urugwajskie korzenie, skontaktowali się ze mną i zapytali, czy nie chciałbym reprezentować tego kraju - powiedział Zion Ramos dziennikowi "Aftonbladet".

 

Urugwajska federacja chciała, by Ramos zagrał w kadrze już podczas rozgrywanych w 2020 roku PanAmericano, czyli mistrzostwach Ameryki, będących jednocześnie kwalifikacjami do mistrzostw świata 2021, ale szczypiornista miał wówczas tylko szwedzki paszport. Dopiero w ubiegłym roku udało mu się dopełnić wszystkich formalności, związanych z uzyskaniem urugwajskiego obywatelstwa. W poniedziałek (16 stycznia) Ramos spełnił swoje największe marzenie i zagrał w meczu mistrzostw świata przeciwko Szwecji.

 

- To było kompletne szaleństwo. Marzyłem o tym, odkąd byłem dzieckiem. Wielu szwedzkich szczypiornistów, jak choćby bramkarz Andreas Palicka, było moimi idolami. Nie jestem na takim poziomie, by móc walczyć o miejsce w reprezentacji Szwecji, dlatego kiedy federacja Urugwaju się ze mną skontaktowała, wybór był dla mnie oczywisty - zakończył Ramos.

 

Zawodnik nie może być jednak zadowolony z występów swojej reprezentacji na polsko-szwedzkich mistrzostwach świata. Urugwaj przegrał wszystkie trzy mecze fazy grupowej i z zerowym dorobkiem punktowym oraz bilansem bramek 61:115 odpadł z turnieju.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie