MŚ w biathlonie: Koniec sezonu dla Franziski Preuss

Zimowe
MŚ w biathlonie: Koniec sezonu dla Franziski Preuss
fot. PAP
Biathlonistka Franziska Preuss zapowiedziała, że nie wystartuje już w tym sezonie.

Zmagająca się od kilkunastu miesięcy z kontuzjami biathlonistka Franziska Preuss zapowiedziała, że nie wystartuje już w tym sezonie. To oznacza, że 28-letniej Niemki zabraknie w rozpoczynających się 8 lutego w Oberhofie mistrzostwach świata.

Preuss, wicemistrzyni świata w biegu ze startu wspólnego (2015) oraz medalistka MŚ i igrzysk olimpijskich w sztafetach, od kilkunastu miesięcy zmaga się z urazami, które uniemożliwiają jej regularne starty w Pucharze Świata. W tym sezonie wystąpiła tylko w kilku biegach w tym cyklu, tylko raz zajmując miejsce w czołowej "10" (nie licząc sztafety, w której Niemki z nią w składzie były czwarte).

 

Ostatnio wzięła udział w sprincie (38. miejsce) i biegu na dochodzenie (34.) zakończonej w niedzielę rundy w Anterselvie, ale uznała, że jej stan zdrowia nadal nie pozwala jej na rywalizację na najwyższym poziomie.

 

ZOBACZ TAKŻE: PŚ w biathlonie: Johannes Thingnes Boe wygrał bieg na dochodzenie, 30. miejsce Grzegorza Guzika

 

- Po dwóch startach w Antholz (Anterselvie - PAP) postanowiłam przedwcześnie zakończyć sezon. Z powodu mojego stanu zdrowia i kondycji fizycznej po prostu nie jestem w stanie zdobyć się na występy, które pomogłyby naszemu zespołowi w mistrzostwach świata w Oberhofie. Mój organizm zwyczajnie nie współpracuje ze mną od około roku. Zamierzam zrobić przerwę, żeby odpocząć fizycznie i psychicznie. Radzenie sobie z tymi fizycznymi kontuzjami jest bardzo męczące i trudne do zaakceptowania - powiedziała Preuss, cytowana w komunikacie Niemieckiej Federacji Narciarskiej (DSV).

 

Biathlonistka z Bawarii przyznała, że decyzja o opuszczeniu mistrzostw świata odbywających się w jej ojczyźnie była "jedną z najtrudniejszych w karierze".

 

Preuss zabraknie również w kończących sezon Pucharu Świata zawodach w czeskim Novym Mescie (2-5 marca), szwedzkim Oestersund (9-12 marca) oraz w Oslo-Holmenkollen (16-19 marca).

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie