Serie A: Lazio - AC Milan. Relacja i wynik na żywo

We wtorkowym meczu Serie A Lazio zagra na własnym stadionie z AC Milan. Rzymianie mogą doskoczyć na punkt do drużyny Stefano Pioliego. Relacja i wynik na żywo meczu Lazio - AC Milan na Polsatsport.pl

Obie ekipy przystąpią do tego meczu w różnych nastrojach. Lazio w ostatnich dwóch meczach ligowych zdobyło cztery punkty, a kilka dni temu awansowało do kolejnej rundy w Pucharze Włoch. W bardzo dobrej formie jest Felipe Anderson, który w ostatnich trzech meczach zdobył trzy gole.

AC Milan w zeszłym tygodniu przegrał bój o Superpuchar Włoch z Interem 0:3. Mediolańczycy nie wygrali od czterech spotkań, a w międzyczasie odpadli z rozgrywek Pucharu Włoch. Dwa ostatnie mecze zremisowali 2:2 i oba mecze miały swoją dramaturgię. Z AS Roma prowadzili już 2:0, ale w samej końcówce stracili dwa gole. Z Lecce do przerwy przegrywali różnicą dwóch bramek, ale dzięki zrywowi po przerwie udało im się zdobyć punkt.

Będzie to wyjątkowe spotkanie dla obecnego trenera AC Milan Stefano Pioliego. 57-latek, który pracuje w Mediolanie od października 2019 roku, był w latach 2014-2016 szkoleniowcem Lazio. Poprowadził rzymian w 91 meczach. 44 razy wygrał, 20 meczów zremisował i poniósł 27 porażek. W 2015 roku awansował do finału Pucharu Włoch, gdzie jego zespół przegrał z Juventusem.

Obie ekipy spotkają się po raz 187. w historii. Lazio wygrało 39 razy, AC Milan 83, z kolei 64 mecze zakończyły się remisami.

Trzy ostatnie spotkania padły łupem AC Milan. Ostatni raz obie ekipy spotkały się 24 kwietnia 2022 roku, w ramach 34. kolejki Serie A. AC Milan wygrał 2:1 po bramkach Oliviera Giroud i Sandro Tonaliego. Dla Lazio trafił Ciro Immobile. Rzymianie z AC Milan ostatnią wygraną zanotowali 26 kwietnia 2021 roku. Na Stadio Olimpico pokonali rywali 3:0 po dwóch bramkach Joaquina Correi i trafieniu Ciro Immobile.

Relacja i wynik na żywo meczu Lazio - AC Milan od godziny 20:45 na Polsatsport.pl