Trener Conora McGregora: Mogę postawić na to swój dom

Sporty walki
Trener Conora McGregora: Mogę postawić na to swój dom
fot. PAP
McGregor w tym roku skończy 35 lat. Szacuje się, że zgromadził majątek warty 200 milionów dolarów

Conor McGregor (22-6, 19 KO, 1 SUB) po raz ostatni w klatce UFC zameldował się ponad 18 miesięcy temu. Wówczas po raz drugi z rzędu lepszy okazał się Dustin Poirier (29-7, 14 KO, 8 SUB). Wszystko wskazuje na to, że powrót Irlandczyka do oktagonu UFC zbliża się w wielkimi krokami. W tym temacie wypowiedział się główny trener Irlandzyka John Kavanagh.

Rok 2023 w UFC jest jak na razie rokiem powrotów. Przed kilkunastoma dniami ogłoszona została walka Jona Jonesa, który powróci do oktagonu po ponad trzyletniej przerwie. W kuluarach coraz głośniej mówi się także o kolejnej walce McGregora. W powrót Irlandczyka do klatki w 2023 roku nie wątpi jego trener.

 

ZOBACZ TAKŻE: Conor McGregor szykuje się do powrotu

 

- Mogę postawić na to swój dom - stwierdził Kavanagh.

 

Dodał, że w ostatnich dniach do Dublina przyjechał menedżer zawodnika - Audi Attar.

 

- Myślę, że toczą bardzo ciekawe negocjacje. Nie mogę powiedzieć absolutnie niczego więcej, ale jestem bardzo, bardzo pewny, że wkrótce zobaczymy go z powrotem - powiedział Kavanagh.

 

- Conor potrzebuje czegoś, co będzie w stanie go jeszcze zmotywować. Czegoś, co sprawi, że w jego oczach pojawi się iskra, która spowoduje, że znajdzie w sobie chęć, żeby udać się na przepoconą salę i sumiennie się przygotować. Co to będzie? Raczej nie kilka milionów - w jego przypadku to już nie robi różnicy. Był posiadaczem pasem dwóch kategorii wagowych, więc to raczej też nie to. On potrzebuje przeciwnika, który będzie w stanie sprawić, że odnajdzie w sobie ten ogień i pasję do treningu - dodał.

 

Zapytany przez Ariela Helwaniego o przeciwnika dla McGregora, Kavanagh wskazał potencjalnych rywali.

 

- Nate Diaz byłby fajną opcją. Dotychczas nie walczyliśmy z Justinem Gaethje, więc to na pewno byłoby dla nas interesujące. Michael Chandler to także wielki sportowiec i duże wyzwanie - wymieniał trener Irlandczyka.

 

Kavanagh jednocześnie wykluczył kolejną walkę z Poirierem, przynajmniej na tym etapie kariery McGregora.

 

- Robiliśmy to już wiele razy i kolejny raz byłby dziwny - podsumował 46-latek.

 

McGregor ostatnią walkę stoczył 10 lipca 2021 roku. Wówczas doznał kontuzji nogi, która zmusiła sędziego do przerwania pojedynku po pierwszej rundzie. Pół roku wcześniej przegrał z Poirerem przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Irlandczyk przegrał trzy z ostatnich czterech pojedynków i w grudniu zeszłego roku po raz pierwszy od 2014 roku znalazł się poza rankingiem UFC.

 

Irlandczyk jest byłym mistrzem dywizji piórkowej i lekkiej w UFC oraz pierwszym, który jednocześnie był posiadaczem pasów dwóch kategorii wagowych. To absolutny rekordzista pod względem sprzedaży licencji pay-per-view. Walczył w walkach wieczoru w pięciu z sześciu najlepiej sprzedanych gal w historii UFC.

OM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie