Indykpol AZS Olsztyn znalazł zastępstwo dla kontuzjowanego Amerykanina?

Siatkówka
Indykpol AZS Olsztyn znalazł zastępstwo dla kontuzjowanego Amerykanina?
fot. PAP
Grzegorz Pająk

Do Indykpolu AZS Olsztyn ma w najbliższym czasie dołączyć Grzegorz Pająk. Jak informuje "Przegląd Sportowy", siatkarz Cuprum Lublin będzie zastępcą Joshuy Tuanigi. Amerykański rozgrywający w ostatnim meczu ligowym nabawił się poważnej kontuzji.

W trakcie spotkania z BBTS-em Bielsko-Biała Tuaniga źle upadł i uszkodził więzadła stawu łokciowego. Amerykanin nie zagra do końca sezonu. Kontuzja spowodowała, że olsztyński klub szuka nowego zawodnika w jego miejsce. Według doniesień prasowych wybór padł na Grzegorza Pająka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rewolucja w klubie PlusLigi! Przyjmujący dołączy do Indykpolu AZS Olsztyn

 

Dla Pająka byłby to powrót do Olsztyna. W latach 2013-2014 był zawodnikiem AZS-u Olsztyn. Siatkarzem Cuprum Lublin jest od zeszłego roku. W przeszłości był graczem Jastrzębskiego Węgla, ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle, Aluron CMC Warty Zawiercie, czy Dinama Moskwa. W CV ma dwa mistrzostwa Polski, które wygrywał z ZAKS-ą. Z tą drużyną zdobył też Puchar Polski w 2017 roku, a w 2010 roku wygrał Puchar Polski z Jastrzębskim Węglem. Z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal w rozgrywkach Ligi Europejskiej w 2015 roku.

 

W obecnym sezonie Pająk zagrał 20 meczów w PlusLidze, w których zdobył 63 punkty. Cuprum Lublin po 20. kolejkach zajmuje 13. miejsce w tabeli PlusLigi z dorobkiem 18 punktów. Kolejny mecz ligowy lubelska ekipa zagra w poniedziałek 30 stycznia. Zmierzy się wtedy we własnej hali ze Ślepskiem Malow Suwałki.

 

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie