Bardzo poważna kontuzja siatkarza z PlusLigi! Nie zagra do końca sezonu

Siatkówka
Bardzo poważna kontuzja siatkarza z PlusLigi! Nie zagra do końca sezonu
fot. Polsat Sport
Joshua Tuaniga nie zagra do końca sezonu

Joshua Tuaniga doznał poważnej kontuzji podczas meczu 21. kolejki PlusLigi. W oficjalnym komunikacie klubu poinformowano, że zawodnik zespołu Indykpol AZS Olsztyn nie pojawi się na boisku do końca sezonu.

Cała sytuacja miała miejsce podczas meczu 21. kolejki PlusLigi. Indykpol AZS Olsztyn mierzył się z drużyną BBTS Bielsko-Biała. W drugim secie Tuaniga upadł na boisko, wykręcając łokieć. Medycy znajdujący się w hali udzielili Amerykaninowi pierwszej pomocy, a następnie rozgrywający został przewieziony do szpitala. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Norbert Huber zagra w Trentino? "Maszyna wystartowała"

 

Klub z Olsztyna poinformował, że kontuzja jest poważna, a Tuaniga bezzwłocznie potrzebuje operacji. Okazało się, że siatkarz pochodzący ze Stanów Zjednoczonych ma częściowe uszkodzenie więzadeł stawu łokciowego. Przez to w sezonie 2022/2023 nie pojawi się już na boisku.

 

- Zawodnik przeszedł badania w uznanej klinice GuardianClinic w Koninie, gdzie swoje urazy w tym sezonie leczyli m.in. Kacper Piechocki czy Łukasz Wiśniewski. Niestety nie mamy dobrych wieści dla naszych Kibiców. – Badania wykazały, iż Joshua ma częściowe uszkodzenie więzadeł stawu łokciowego. Konieczna jest natychmiastowa operacja i taka zostanie przeprowadzona w klinice w Koninie. Powrót do gry jest możliwy najwcześniej po około 10-12 tygodniach, dlatego reprezentanta Stanów Zjednoczonych nie zobaczymy już w tym sezonie w barwach Indykpolu AZS Olsztyn – powiedział Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA Tomasz Jankowski, cytowany na stronie klubu.

 

 

W komunikacie przekazano również, że zespół z Olsztyna ma zamiar ściągnąć do klubu zastępcę amerykańskiego rozgrywającego. Będzie to możliwe dzięki opcji transferu medycznego.

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie